Zabezpieczenie niewykończonego domu

Wiele osób wprowadza się do domu, który nie został jeszcze do końca wykończony. Jest to dość poważny problem, ponieważ warunki do życia nie będą jeszcze najlepsze. Jeżeli w dalszym ciągu będą trwały prace to tak naprawdę będziemy mieszkali na placu budowy. W przypadku, gdy mamy dzieci to może być nawet niebezpieczne. Jest wiele takich rzeczy, które są zupełnie niewykończone i zwyczajnie mogą być zagrożeniem życia dla takich osób. W tym celu konieczne będzie zabezpieczenie wszystkich tych miejsc, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Przede wszystkim konieczne będzie unikanie takich miejsc jak rusztowanie. Wiele dzieci od razu będzie chciało się na nie wspinać, ale jest to niebezpieczne. W wielu przypadkach są one niezabezpieczone i mogą w prosty sposób utracić stateczność. Jest to dla nas naprawdę wielki problemy, z którym musimy umieć walczyć.

Balustrady

Innym kłopotem, który może się nam przydarzyć to na przykład niewykończona elewacja. Sama w sobie nie jest problemem, ale weźmy jako przykład balkon. Często jest to po prostu płyta betonowa, która jest wmurowana w ścianę. Nie ma tam żadnej barierki zabezpieczającej lub innego elementu, który dbałby o to, aby dzieci nie wypadły. Jeżeli nie chcemy narażać ich na problemy to powinniśmy zadbać, aby znalazły się tam balustrady ze stali nierdzewnej pomorskie. Materiał jest bardzo ważny, ponieważ nie będzie on korodował po wpływem wilgoci i posłuży przez wiele lat. Było już wiele przypadków, że po latach ludzie opierali się o taką poręcz i okazywało się, że łamała się zardzewiałych miejscach. Musimy tego uniknąć i zminimalizować zagrożenie.

Dom w budowie to niebezpieczeństwo dla dzieci (sxc.hu)

Dom w budowie to niebezpieczeństwo dla dzieci (sxc.hu)

Wykopy

Problemem mogą być też wykopy wokół domu. W wielu takich sytuacjach są jeszcze otwory w ziemi, które powstały na przykład podczas podprowadzania kanalizacji lub odpływów. Jeżeli nie zostały one zasypane to mogą być poważnym zagrożeniem dla dzieci. Będą się bawiły w takim miejscu a może dojść przecież do tego, że warstwa ziemi zwyczajnie się zsypie ze skarpy i spowoduje, że dziecko zostanie po prostu zasypane. Nie możemy pozwolić sobie na tego rodzaju problemy i musimy zrobić coś, co pozwoli nam na uniknięcie takiej sytuacji. Najlepiej jest zaczekać z wprowadzeniem się do czasu, aż wszystko nie zostanie odpowiednio wykończone.