Siłownia i dieta

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach zaczyna zwracać uwagę na to co je. Sytuacja ta ma najczęściej miejsce w przypadku osób, które regularnie ćwiczą na siłowni. Wówczas dieta jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala zarówno na efektywną utratę kilogramów jak i na zbudowanie mięśni. Wiele w tym przypadku zależy między innymi od kalorii, które odgrywają kluczową rolę w procesie chudnięcia. Warto pamiętać również o tym, że trening siłowy może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm, więc zdecydowanie warto zastanowić się nad rozpoczęciem swojej przygody z siłownią.

Redukowanie wagi

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że proces chudnięcia jest procesem długotrwałym. Owszem, czasem uda nam się schudnąć kilka kilogramów w krótkim czasie, lecz wówczas zejdzie z nas głównie woda, a nie tłuszcz. By móc chudnąć, musimy być na deficycie kalorycznym. Oznacza to, że ilość spożywanych przez nas kalorii musi być mniejsza od ilości kalorii, które spalimy przez cały dzień podczas naszych codziennych czynności. Warto jednak obcinać kalorie powoli, bowiem gdy zrobimy to drastycznie to po pierwsze będziemy ciągle głodni, a po drugie po jakimś czasie nasz metabolizm przestanie odpowiednio pracować i nie będziemy mogli schudnąć. Jest to główny problem wielu ludzi z nadwagą, ponieważ często jedzą oni jedynie śmieciowe jedzenie i w chwili gdy wchodzą na dietę polegającą na drastycznym obniżeniu kalorii, ich organizm broni się przed utratą wagi.

Czasem trzeba odpocząć od diety (sxc.hu)

Czasem trzeba odpocząć od diety (sxc.hu)

Cheat day

Wiele osób mających pojęcie o siłowni i dietetyce z pewnością słyszało kiedyś o takim pojęciu jak „cheat day”. Oznacza to, że po odpowiednio długim byciu na deficycie kalorycznym musimy dać bodziec naszemu organizmowi do działania. Wówczas warto poświęcić ten dzień na zjedzenie dokładnie tego, na co mamy ochotę. W takim przypadku świetnie sprawdzić może się pizzeria Wrocław, w której będziemy mogli zjeść znakomitą pizzę. Po takim dniu i powrocie do wcześniejszej diety będziemy mogli zaobserwować dalszą utratę zbędnych kilogramów, więc raz za czas warto zrobić sobie przerwę od codziennej diety.