Bezpieczeństwo domu za grosze

Osoby mieszkające w domach prywatnych chcą, aby warunki do ich życia nie pozostawiały wiele do życzenia. Przede wszystkim konieczne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz prywatności. Najczęściej do kradzieży i włamania dochodzi wtedy, gdy rodziny nie ma w domu. Jest to więc z reguły okres wakacyjny, ale również świąteczny. Dobrze wiemy, że złodzieje potrafią się podawać za inne osoby i na przykład obserwować nasz dom. W ten sposób mogą się rozeznać czy są w środku jakieś osoby oraz czy istnieją jakieś systemy alarmowe. Jeżeli okaże się, że nic takiego nie ma miejsca to taki dom będzie obrany za cel ataku. Jeżeli chcemy uniknąć takich problemów to jak najbardziej mamy takie możliwości. Przede wszystkim będziemy musieli zainwestować w zabezpieczenia domu. Na rynku jest ich naprawdę wiele i mamy szansę wybrania takich, które według nas sprawdzą się najlepiej. Na początku powinniśmy jednak zadbać o podstawy bezpieczeństwa.

Ogrodzenie

Najważniejszą rzeczą będzie postawienie ogrodzenia. Mogłoby się wydawać, że takie rzeczy nie są w stanie zapewnić zbyt dobrych dla nas warunków do ochrony, ale prawda jest inna. Nawet najprostsze ogrodzenie jest sporym problemem. Jeżeli włamywacze będą chcieli je pokonać to albo będą musieli przejść nad nim albo je zniszczyć. Jedno i drugie nie będzie zbyt dyskretne i będzie w stanie przykuć uwagę osób mieszkających w sąsiednich domach. Takie włamania często dzieją się po osłoną nocy, ale hałasy są w stanie obudzić ludzi i zmusić do spojrzenia przez okno. Z tego powodu nawet ogrodzenia drewniane mogą zabezpieczyć nasz dom. Ponadto zapewniają one prywatność i osłaniają nas w momencie, gdy chcemy wypoczywać w ogrodzie.

Proste ogrodzenie z drewna (sxc.hu)

Proste ogrodzenie z drewna (sxc.hu)

Bezpieczeństwo

Powinniśmy wiedzieć, że przez ogrodzenie nie będą mogli skraść nam samochodu – nie dadzą rady wyjechać nim bez szkody. Nie będą oni narażali pojazdu na zniszczenie, ponieważ za zdewastowany pojazd nikt im nie zapłaci, a tylko spowodują hałas i zwrócą na siebie uwagę. Podobnie jest z ciężkimi rzeczami np. sprzętem AGD. Nie będzie można go wynieść, bo będzie zbyt ciężki, aby go podać nad ogrodzeniem. Możemy zainwestować też w psa, który będzie zabezpieczał naszą posesja. Niewiele osób zaryzykuje bezpośrednie spotkanie z psem i najpewniej takie osoby się wycofają i poszukają innej zdobyczy.