Kino i film

Sporo osób w dzisiejszych czasach uwielbia spędzić wolny wieczór na oglądnięciu jakiegoś dobrego filmu. Jest to bez wątpienia jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, więc zdecydowanie warto czasem przeznaczyć wolny wieczór podczas weekendu na oglądnięcie jakiejś produkcji. Dla wielu jest to coś, co może niezwykle pozytywnie wpływać na samopoczucie, a samo pójście do kina jest dla nich sporym świętem. Na przestrzeni wielu lat filmy znacząco się jednak zmieniały i wystarczy spojrzeć na filmy produkowane wiele lat temu, by zauważyć tę różnicę.

Historia kina

Sala kinowa (sxc.hu)

Sala kinowa (sxc.hu)

Pierwsze filmy nie posiadały dźwięku, były czarno – białe i były bardzo krótkie. Pomimo tego, wzbudzały one tak duże zainteresowanie, że cała masa ludzi wybierała się do kina w celu zobaczenia filmu na własne oczy. Jedną z pierwszych produkcji był krótki film przedstawiający jadący pociąg. Ludzie nie wiedząc wówczas, że to wszystko dzieje się jedynie za sprawą projektora i uciekali z sali myśląc, że pociąg ich rozjedzie. Wraz z upływem lat, w filmach pojawił się również dźwięk, a z roku na rok w kinach grano coraz większą ilość różnorakich produkcji. Jednym z największych przełomów było jednak pojawienie się filmów kolorowych. To właśnie od tej pory kina były wręcz oblegane przez masy ludzi. Hollywood to jedno z najbardziej znanych miejsc, w których powstaje cała masa różnego rodzaju filmów. Obecnie produkowane filmy mają jednak tak duże budżety, że każdego roku wychodzi ich zaledwie kilkanaście. Jest to sytuacja całkowicie różna od tego co działo się jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy to rocznie produkowano zdecydowanie większą ilość filmów.

Popularność kin

Obecnie kina nie cieszą się już tak dużą popularnością jak kiedyś, lecz wciąż znajdują się osoby, które chętnie się do niego udają. Spowodowane jest to przede wszystkim rozwojem internetu, ponieważ wiele stron za drobną opłatą umożliwia oglądnięcie określonego filmu na życzenie. Jest to więc zdecydowanie wygodniejszy sposób niż pójście do kina, lecz prawda jest taka, że kino posiada niepowtarzalny klimat i oglądanie w nim filmu zawsze jest jedyne w swoim rodzaju.