rower, nowy czy używany?

Przy kupowaniu roweru dużo osób zastanawia się czy kupić nowy czy też rower używany. Jak się okazuje, jest to pytanie całkiem uzasadnione. W większości polecane są nam nowe rowery, ponieważ będziemy mieć gwarancję na to, że rower jest sprawny. Jeśli natomiast okaże się jakaś usterka możemy dać rower na reklamację, a całość kosztów pokryje firma, która sprzedała nam rower.  Zatem zakup nowego roweru dedykowany jest dla osób, które chcą mieć go na lata. Oczywiście kolejną zaleta jest to, że przy kupnie nowego roweru możemy sami wybrać rozmiar roweru i w pełni go do siebie dostosować.

bike-1553527

sxc.hu

Zdarza się jednak, że rowery używane są duże lepszym wyborem.  Przy zakupie roweru używanego wydamy na pewno dużo mniej pieniędzy niż w przypadku kupna nowego roweru. W związku z czym będziemy śmielej zostawiać go na dworze. Na pewno stykają się z tym osoby, które traktują rower jako jeden ze środków lokomocji dojazdowych. Kiedy to rowery czekają całe dnie, aż  ich właściel wróci z pracy czy też ze szkoły.

Rowery używane świetnie sprawdza się również w przypadku zastępczego środka lokomocji, np. w czasie lata. Zamiast jeździć letnią porą do pracy samochodem możemy jeździć rowerem, będzie dużo taniej, zdrowiej i na pewno szybciej w przypadku większych miast. Mamy bowiem coraz więcej ścieżek rowerowych, które znacznie ułatwiają poruszanie się rowerem po mieście.

Zakup roweru z drugiej ręki to również bardzo dobry pomysł dla osób, które chciałaby mieć bardzo dobry gatunkowo rower, a niestety nie stać ich na zakup w salonie. W tym przypadku możemy kupić profesjonalny rower za niewielką cenę.

Podsumowując, rowery używane są dobrym pomysłem jeśli jest to sprawdzone źródło i potrzebujemy go jak zamiennik lub pojazd tymczasowy.