Drogeryjny gąszcz produktów

szminka (sxc.hu)

szminka (sxc.hu)

Choć kobiety w pełnym makijażu wyglądają zjawiskowo, należy pamiętać, że efekt końcowy nie równa się początkowemu. Nie mam na myśli samego procesu nakładania kosmetyków, lecz coś znacznie gorszego – ich wybór! Z pewnością mężczyznom wydaje się, że wystarczy pójść do drogerii, wziąć z półki pierwszy lepszy produkt i nałożyć do na twarz. Niestety, nie jest to takie proste. Po pierwsze, łatwo można zatracić się w tym drogeryjnym gąszczu kosmetyków. Po drugie – dobranie odpowiedniej rzeczy dostosowanej do cery jej kolorytu wcale nie należy do najprostszych zadań. Poniżej krótki przewodnik po najbardziej ciężkim do wybrania produkcie – podkładach.

Krem tonujący – trudno nazwać go podkładem, jednak zawiera w sobie odrobinę pigmentu, który wyrównuje koloryt cery. Świetnie nadaje się dla osób młodych, lub tych, którzy potrzebują makijażu podczas wakacji.

Podkład rozświetlający – zawiera mikrodrobinki odbijające światło. Dzięki temu, skóra wydaje się zdrowa, świetlista i pełna blasku. Ten typ nie nadaje się jednak dla osób o skórze tłustej, lub mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania w trefie T.

Podkład matujący – to szeroka gama kosmetyków. Może mieć formę musu, sticku, kremu lub formę półpłynną, jak rozsławiony podkład Revlon. Przeznaczony jest dla cery z mocną skłonnością do przetłuszczania się, trądzikowej lub potrądzikowej. Zawiera składniki pochłaniające nadmiar sebum a także często substancje antybakteryjne, które hamują rozwój bakterii, a co się z tym wiąże – zapobiegają powstawaniu nowych zmian skórnych.