Pomysł na wystrój wnętrz.

Wprowadzając się do nowego mieszkania wiele osób zastanawia się w jaki sposób wzbogacić swoje pomieszczenie. Dom to nie tylko cztery ściany z szafą i łóżkiem. Większości zależy na tym, by dom miał duszę, a domownicy czuli się w nim bezpiecznie i miło. Aby przyozdobić mieszkanie nie zawsze trzeba wielkich nakładów finansowych. Czasami niewielka rzecz będzie przypominać nam o rodzinie czy też sprawi, że będziemy czuć się w domu jak w naszym małym królestwie.

Jedną z najpopularniejszych metod są zdjęcia naszej rodziny lub przyjaciół. Dekoracja ta nie wymaga dużych nakładów finansowych, a ramki do zdjęć są w tylu wzorach i kolorach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej ustawiane są one w przedpokoju lub w pokoju gościnnym. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością zdjęć.

Kolejną dość ważną w całym mieszkaniu rzeczą jest lustro. Oczywiście łazienkowe lustra to niemal podstawa każdego mieszkania. Jednak lustro z pięknym obramowaniem zawieszone w przedpokoju lub właśnie w pokoju dziennym nie tylko powiększy nasze pomieszczenie ale także nada mu charakter. Z pewnością będzie zarówno praktyczne jak i ozdobne.

Następną rzeczą, która na pewno poprawi nasze samopoczucie w domu są kwiaty. Na pewno słyszeliście, że to właśnie one odpowiadają za dodatkowe dostarczenie tlenu do naszego mieszkanie. Nie zawsze, trzeba liczyć się z tym, że są kwiaty, które mogą zabierać nam tlen i tzw. ‘pozytywną energię’. Jeśli zdecydujemy się na kilka kwiatów na parapet czy zioła do kuchni nie będzie to nic złego, a na pewno poprawi nasze samopoczucie.

Pianino

Pianino /sxc.hu

Jeśli nasze nowe mieszkanie jest naprawdę duże oraz finanse nie są dla nas problemem możemy pozwolić sobie na coś większego. Doskonałym pomysłem będą fototapety lub po prostu duży obraz naścienny. Dla miłośników muzyki jest jeszcze więcej alternatyw. Gramofon to również doskonała dekoracja i praktyczna rzecz, podobnie jest z zakupem fortepianu np. fortepian steinway lub jego renowacją. Niewątpliwie nasze mieszkanie będzie wyrażało naszą duszę.