Zadbaj o dłonie i włosy, to twoje wizytówki!

Nasze dłonie są naszą wizytówką – ile razy słyszałaś to zdanie? Dla niektórych nieco przesadzone, przez innych traktowane jak życiowe motto. Choć zdanie z pozoru jest banalne, tak naprawdę jest w nim wiele prawdy. Patrzymy na dłonie pani obsługującej nas w sklepie, kelnerki podającej danie w restauracji, a nawet pani w banku, która daje nam do podpisania dokumenty. W momencie, gdy widzimy odpryśnięty lakier, obgryzione paznokcie oraz odstające skórki od razu w głowie tworzy nam się pewien obraz danej osoby.

Twarz kobiety

Twarz kobiety /sxc.hu

Oczywiście dbanie o schludny i zdrowy wygląd naszych dłoni nie dotyczy wyłącznie kobiet, jednak to płeć piękna przykłada do tego zdecydowanie większą wagę. Większość z nas potrafi spędzić godziny wybierając w drogerii odpowiedni odcień lakieru, podczas gdy dla naszych partnerów jest to po prostu „czerwony”. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku włosów, które są jedną z pierwszych rzeczy na które zwracamy uwagę, gdy po raz pierwszy spotykamy daną osobę. Powinny być one przede wszystkim świeże i uczesane.

Żadne zabiegi, w tym nawet mezoterapia warszawa, nie pomogą, jeśli nasze włosy będą przetłuszczone i w nieładzie. Warto do ich pielęgnacji dobrać odpowiednie kosmetyki – nie takie, które mają ładne opakowanie czy fajnie pachną, ale przede wszystkim będą dopasowane do naszego typu włosów i nie będą ich niszczyć lub dodatkowo obciążać. Warto również zaprzyjaźnić się z odżywkami, które ułatwiają rozczesywanie oraz zawierają specjalne składniki, dzięki którym nasze włosy będą zdrowo i świeżo wyglądać każdego dnia.