Ile zarabiają hostessy?

Zawód hostessy przez większość osób uważany jest za luźną pracę pozwalającą zarobić dodatkowe pieniądze. Głównie jako hostessy zatrudniają się studentki, które nie mogą pozwolić sobie na pracę w pełnym wymiarze godzin. Jednak czy rzeczywiście każda młoda dziewczyna lub chłopak może zostać dobrym hostem? Mimo, że ta specjalizacja uchodzi, za łatwą i przyjemną – nie do końca tak kolorowo wygląda to w rzeczywistości.

Na targach, konferencjach czy galach, hostessy nie dość, że muszą znać prezentowany produkt i firmę od podszewki to jeszcze w ciągu całego wydarzenia muszą z uśmiechem na ustach i pięknym wyglądem udzielać informacji często niemiłym gościom. Cierpliwość i wyrozumiałość nie jest tutaj dodatkowym atutem, a cechą przewodnią i nie odłączną w tym zawodzie. Nie każdy z nas potrafi mimo negowania twojej wypowiedzi i często nieprzyjemnych komentarzach o promowanym produkcie cierpliwie wysłuchać i uspokoić gościa.

Kobieta

Twarz kobiety /sxc.hu

Każda agencja hostess Warszawa prowadzi dość wymagającą rekrutacje, podczas której mogą sprawdzić czy dziewczyna ma potencjał i da radę powtrzymać emocję nawet w ekstremalnych sytuacjach. Hostessa to nie tylko silne nerwy, ale także atrakcyjny wygląd. Osoba, która chce zostać hostessa musi być zadbana i reprezentatywna.