Rodzaje kwiatów

Istnieje wiele rodzajów kwiatów, które możemy posadzić na naszej działce, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę jaki jest to rodzaj. Kiedy natomiast czytamy poradniki  dot. sadzenia kwiatów i jest tam napisane, że rośliny strączkowe nie mogą rosnąć przy tych cebulkowych nie wiemy o jakie warzywa chodzi.

KWIATY DONICZKOWE

Oczywiście, najprościej tłumacząc to te, które widzimy w doniczkach. Jednak nie wszystkie kwiaty w doniczkach nadają się do hodowania w domu. Niektóre bowiem są tylko dlatego, ponieważ łatwiej jest je sprzedać w tego typu osłonie. Jeśli chcemy kupić typowy kwiat doniczkowy sprawdźmy czy nadają się one do hodowania w mieszkaniu.

KWIATY OGRODOWE

Kwiaty ogrodowe to wszystkie te, które możemy hodować na naszej działce lub na ogrodzie przy domu. Są one specjalnie przystosowane do ziemi gruntowej dzięki czemu czują się tam jak ryba w wodzie. Wśród kwiatów ogrodowych wyróżniamy:

-pnącza (roślina raczej wieloletnia, o giętkiej łodydze. Wymagająca podpory, by mogła się wzbijać ku górze np. bluszcz)

-cebulowe ( kwiat  kwitnący z cebuli np. hiacynt)

sxc.hu

sxc.hu

-byliny (kwiaty żyjące dłużej niż dwa lata i dające kilku krotnie nasiona np. krokus)

-jednoroczne i dwuletnie (jednoroczne – rośliny kwitnące tylko jeden raz po zasadzeniu, dwu letnie kwitnące dwa razy w ciągu dwóch lat).

wieloroczne (rośliny kwitnące kilkukrotnie)

-drzewa i krzewy ( drzewo to roślina o znaczącej korze drzewnej oraz gałęziom ku górze np. wiśnia. Krzew to małe kory drzewne- niewysokie)

-trawy

-kaktusy

-zioła i przyprawy.

Oczywiście te wyżej wymienione są również w odmianach, które nadają się do hodowania w domu. Niemniej jednak w większości ich naturalne środowisko to ogród.  🙂 Niektóre działki Bydgoszcz są tak dużymi ternami, że mogłyby pomieścić wszystkie te kwiaty. Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie kwiaty mogą obok siebie rosnąć. Poza tym jeśli posadzilibyśmy na naszym ogrodzie wyłącznie kwiaty nie mielibyśmy przyjemności z jedzenia działkowych owoców, które są wyśmienite i chyba każdy działkowicz ma chociaż jedną jabłonkę – tak dla proformy.