Najlepsze sposoby nauki języków dla maluchów

W dzisiejszych czasach umiejętność władania obcymi językami jest bardzo ważna. Uczymy się ich w szkole, na studiach, a często też sami w domu. Naukę języka warto jest zaczynać od najmłodszych lat. Umysł dziecka jest niczym chłonna gąbka, która bezboleśnie i z łatwością przyswoi słownictwo. Według naukowców dziecko można zacząć uczyć języka obcego już od 3 roku życia. Najlepiej zacząć jednak w przedziale 4-8 lat. Co zrobić zatem, by nasze pociechy świetnie władały językiem w późniejszym życiu?

dziecko(sxc.hu)

dziecko(sxc.hu)

Uczyć i bawić

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem nauki języka obcego jest dla dziecka zabawa. Maluchy poznają świat i uczą się za pomocą wszystkich zmysłów. Dlatego gra z piłką, rysowanie, zabawy ruchowe czy nawet taniec mogą być skuteczną metodą nauki. Małe dzieci szybko tracą zainteresowanie dlatego nauka musi być dla nich atrakcyjna i pełna wrażeń. Wyliczanki, piosenki i tym podobne elementy powinny skutecznie zainteresować malucha. Warto pamiętać, że nie możemy zmuszać dziecka do nauki, bo nie przyniesie to żadnych rezultatów, a tylko odrzuci je od języka.

Szkoły i szkółki

Jeżeli nie chcemy lub nie mamy czasu, by uczyć dziecko w domu warto posłać je na specjalne kursy. To właśnie tam wyszkolona kadra poprzez zabawę pokaże dziecku tajniki języka i nauczy abstrakcyjnego myślenia. Dodatkowo obecność native speakerów sprawi, że dziecko osłucha się z wymową i poprawnym akcentem. Z biegiem czasu drugi język przestanie sprawiać naszej pociesze problem, a im dziecko jest starsze tym więcej atrakcyjnych metod nauki jest dla niego dostępnych, chociażby obozy językowe w polsce.