Stroiki na Boże Narodzenie

Jeśli chcemy, aby nasz dom był pięknie udekorowany na czas Świąt Bożego Narodzenia, ale boimy się przesady i kiczu, co często towarzyszy stroikom możemy samodzielnie wykonać dekoracje, które wykorzystamy w grudniowy czas.

Jeśli chcemy wykonać samodzielnie stroik lub wianek na drzwi lub okna nie musimy za dużo się wykosztować. Pamiętajmy jednak, że podstawą wszelkich tego typu dekoracji są igliwia, nie ważne z jakiego drzewa pochodzą czy z sosny czy z jodły. Dodatkowym elementem upiększającym mogą być szyszki, które często już są na gałązkach. Dodatkami do stroików może być absolutnie wszystko.

  1. Oczywiście owoce, to najprostsza forma dodatków do stroików. Doskonale nadają się suszone owoce takie jak np. cytrusy: pomarańcz lub cytryna. Jeśli dodatkowo pokusimy się o nakłucie pomarańczy goździkami w naszym domu będzie się utrzymywać doskonały zapach. Pozostając przy owocach suszonych, możemy wykorzystać żurawinę, jarzębinę oraz wiśnie. Jeśli akurat w tym czasie nie dysponujemy czasem możemy wykorzystać świeże owoce, pamiętajmy jednak, że znacznie szybciej będą się one psuły.
  2. Nieopodal owoców padają orzechy, ona również doskonale się nadają na dodatki do stroika świątecznego. Orzechy włoskie często są palowane złotym kolorem i załączane do świątecznych dekoracji.
  3. Oczywiście wszelkiego rodzaju ozdoby ręcznie robione (szczególnie te od naszych dzieci) świetnie nadają się do załączenia. Fajnie też będą wyglądać rzeczy wykonane z filcu np.
    sxc.hu

    sxc.hu

    bałwanki, renifery czy chociażby bombki. Oczywiście te prawdziwe też możemy załączyć do stroika.

Jak widać w przypadku hand made, to my decydujemy co znajdzie się w naszej dekoracji i jaka będzie ilość „błyskotek”. Wykonane przez nas dekoracje możemy postawić na stole lub na oknie. Fajnie również będą wyglądały z  nimi drzwi wewnętrzne Warszawa.