Styl meksykański

Nie znam człowieka, który nie lubiłaby podróżować. Owszem zdarza się, że ktoś nie lubi np. latać samolotem czy jeździć pociągiem, ale sam pobyt w egzotycznych krajach lubi chyba każdy. Większość nas lubi przywozić także pamiątki z odległych krajów. Czasami zdarza się nawet, że nie mamy gdzie ich pomieścić więc walają się po garażu czy piwnicy. Nie lepiej byłoby zrobić z nich pożytek?

Jeśli mamy chwilę wolnego czasu i przede wszystkim chęci nasze stare i zapomniane pamiątki możemy zamienić na wyjątkowe wyposażenie wnętrz. Do tego nie potrzebujemy projektanta, ponieważ to my sami decydujemy o tym co zmienić z poprzedniego wystroju, a co nie. Zmiana koloru ściana nie jest taka trudna, a czasem nie jest nawet potrzebna, musimy tylko zastanowić się dokładnie co mamy, a czego nie możemy zmienić np. parapety wewnętrzne z konglomeratu. Reszta to czysta improwizacja.

Jeśli za czasów studenckich dużo podróżowaliśmy na pewno jakieś pamiątki się ostały.  Możemy zatem urządzić nasze mieszkanie w stylu meksykańskim.

To styl aranżacji wnętrz, który łączy naprawdę bardzo wiele kultur. Jedyne co dominuje to ciepłe kolory.  Ściany w żółciach lub w brązach będą doskonałym podkładem na resztę elementów naszej aranżacji. Wnętrze meksykańskie zwraca szczególną uwagę na kulturę Aztecka, kulturę Majów, hiszpańską oraz indiańska. To właśnie te kultury odegrały największa rolę w historii meksykańskiej.

sxc.hu

sxc.hu

Główne cechy stylu meksykańskiego to przede wszystkim ciepło oraz lekko przybrudzone barwy. Szczególny nacisk jest na odcienie czerwieni oraz żółci zestawione z błękitem lub morską zielenią. Dzięki temu nasze wnętrze nabiera bajecznej odsłony.  Kolejną bardzo ważną cechą jest bogactwo. My nie musimy się o to martwić, mamy przecież mnóstwo pamiątek. Dodatkowo drewniane meble będą doskonale się wkomponowywać w nasz wystrój mieszkania.