Chwasty i kwiaty

 Kiedy byliśmy dziećmi wszystko było i łatwiejsze. Oczywiście niektóre dorosłe problemy nie dają żyć i non stop każą o sobie myśleć. Jednak dziecięce podejście ma to do siebie, że nie ma w nim barier. Dzieci cieszą się ze słońca, kiedy zobaczą motyla na łące. Doskonałą zabawa jest dla nich rzucanie się kulkami śniegu i zrobienie bukietu dla mamy. Kwiaty zebranie na polnej drodze to najpiękniejsze ze wszystkich roślin. Nie mam na myśli tutaj jedynie wizerunku estetycznego ale przede wszystkim fakt, że zostały one zebrane z sercem i specjalnie dla mamy. Nic więc dziwnego, że mamy wola dostawać zebrane  kwiaty na łące niż te kupione w kwiaciarni. Chociaż te drugie są bardziej dorodne i dumne, to poprzednie z pewnością o wiele dłużej postoją w wazonie.

Jakie kwiaty?

Otóż jakie kwiaty możemy spotkać na łące? Do wyboru do koloru, wystarczy wejść w odpowiednią część, czasem zdarza się, że na jednej polanie możemy zebrać kilka gatunków roślin.

Najczęściej na łąckach możemy znaleźć:

  1. Stokrotkę – kwiat jeden z najbardziej popularnych na łąkach i w trawach. Najczęściej robione są z niego wianki.

    sxc.hu

    sxc.hu

  2. Mniszek lekarski – potęga na łąkach. Mały żółty kwiat, który po przekwitnięciu staje się puszystym obłoczkiem i puszczane są z niego latawce.
  3. Chaber bławatek również często spotykany na łąkach, najbardziej wyróżnia się tym, że jest niebieski.
  4. Maki to również bardzo popularne kwiaty na łąkach. Zazwyczaj maja tylko cztery płatki, są czerwone a w środku jest mak.

Niestety nie na każdym terenie możemy spotkać łąki z dużą ilością kwiatów. Jeśli nieopodal znajdują się gruntowe pompy ciepła lub jakieś zanieczyszczenia rośliny nie będą rosły.