Co warto wiedzieć o pierwszym mieszkaniu?

Młodość rządzi się własnymi prawami, które przemijają wraz z osiągnięciem odpowiedniego wieku. Stojąc na progu dorosłości musimy się usamodzielnić od swoich rodziców. Pierwszym ku temu krokiem będzie zamieszkanie osobno. W teorii brzmi to bardzo prosto, ale praktyka pokazuje, że znalezienie odpowiedniego miejsca zamieszkania nie będzie wcale tak łatwe jak na początku się wydawało. Naraża nas to na ogromne koszty, które będziemy musieli ponosić każdego jednego miesiąca. W przypadku osób młodych, które nie mają pracy lub zarabiają niewiele może okazać się to niemożliwe. Jedyną możliwością jaka będzie wchodziła w grę jest wspólne wynajmowanie pokoju wraz z innymi osobami. Nie jest to jednak przybliżenie do samodzielnego życia, bo warunki będą typowo studenckie. Jeżeli jeszcze się uczymy i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie podjąć pracy to wiadomo, że w takim przypadku mowa o zachowaniu pełnej niezależności finansowej nie będzie możliwe. W dalszym ciągu korzystać będziemy ze środków naszych rodziców, którzy po prostu będą pomagali nam w skończeniu szkoły. Ponadto jedną z ważniejszych rzeczy będzie przede wszystkim znalezienie takiego rozwiązania, które w późniejszym czasie będzie można zastosować do swoich własnych celów i zrealizować w nieco dalszej przyszłości.

Mieszkanie

Jeżeli chcemy zamieszkać na swoim i nie być zależnym od nikogo to tak naprawdę mamy na to dwie możliwości. Jedną z nich będzie przede wszystkim wynajmowanie mieszkania. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie, które na początku będzie dla nas bardziej odpowiednie. Na dłuższą metę nie będzie to jednak zbyt opłacalne, bo każdego miesiąca będziemy musieli płacić naprawdę duże kwoty a tak naprawdę nie zyskamy w zamian nic poza faktem, że będziemy mogli mieszkać w tym miejscu przez tak długi czas jak płacimy. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie kupienie mieszkania własnościowego. Nie będziemy musieli płacić nikomu za możliwość jego wynajęcia. Jeżeli mamy odpowiedzią ilość gotówki to tak naprawdę jesteśmy już urządzeni i nie będziemy mieli szczególnie wielkich problemów. Okazuje się jednak, że mało kto dysponuje tak wielką sumą będąc w takim wieku. Dlatego jedyną możliwością jest ubieganie się o kredyt hipoteczny.

Nieruchomości (sxc.hu)

Nieruchomości (sxc.hu)

Nieruchomości

Jeżeli nie mamy stałej pracy lub ma ona charakter tymczasowy to tak naprawdę możemy liczyć się z odmową. Nie zostanie nam udzielony kredyt i zwyczajnie będziemy musieli zrezygnować z takiej możliwości. O wiele łatwiej jest zaciągnąć kredyt w przypadku dwóch osób np. małżeństwa. W takim przypadku zdolność kredytowa jest rozpatrywana na dwie osoby, co daje nam znacznie większą szansą na zaciągnięcie kredytu. Warto jest się wcześniej zastanowić nad tym, gdzie takie nieruchomości Wrocław będziemy chcieli kupić. Najważniejsze jest samo mieszkanie, jego wielkość i rozkład pomieszczeń. Nie zapominajmy jednak o otoczeniu oraz o tym jak daleko będziemy mieli do pracy oraz do innych miejsc użyteczności publicznej. Jeżeli będzie znajdowało się ono gdzieś na rubieżach miasta to może narażać nas to na znacznie większe koszty.