Środki czystości domowej roboty

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet te najdroższe, ekologiczne środki czystości, w swoim bogatym składzie w rzeczywistości zawierają w sobie wiele toksycznych substancji, sztucznych barwników, zapachów, wybielaczy, kwasów, a nawet – amoniaku. Co gorsze, używanie ich skutkuje zanieczyszczaniem powietrza danego pomieszczenia, co w konsekwencji, w wielu przypadkach prowadzi do podrażnienia oczy, skóry, a nawet –płuc.

Na szczęście istnieją sprawdzone (szczególnie przez nasze babcie) sposoby, które pozwalają w łatwy i co najważniejsze, bezpieczny sposób zapewnić czystość i błysk w naszym domu (alternatywa sprzątania po imprezach http://undustgroup.waw.pl/uslugi/sprzatanie-po-imprezach.html).  Oprócz zdecydowanego plusa, jakim są niskie koszty pozyskania środka, dodatkowo używanie ich nie wiąże się z rozpylaniem niebezpiecznych dla zdrowia i organizmu toksyn. Co ważne, wszystkie składniki, jakich potrzebujesz do stworzenia własnej czyszczącej mikstury z pewnością znajdują się obecnie w twoim domu, a jeśli nie, są one tanie i co ważne – ogólnodostępne. Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi pomysłami na usunięcie uporczywych plam, zapoznaj się z tymi pomysłami!

Środek do usuwania tłuszczu

  • ½ ocet
  • ½ płyn do mycia naczyń

Kombinacja octu i płynu do mycia naczyń w proporcjach 1:1  świetnie nadaje się do usuwania wszelkich tłustych plam oraz czyszczenia różnorakich zatłuszczonych powierzchni. Wystarczy, że delikatnie spryskasz wybrany przez siebie przedmiot, a powstałą pianę pozostawisz na około 5 minut. Po tym czasie, możesz rozpocząć delikatne, manualne czyszczenie.

Uniwersalny środek dezynfekujący

sxc.hu

sxc.hu

  • ½ woda
  • ½ alkohol

Mieszanka sporządzona z tych dwóch składników doskonale sprawdza się jako produkt do dezynfekcji wybranych urządzeń i materiałów, z których chcesz pozbyć się bakterii i drobnoustrojów. Wystarczy, że najpierw wyczyścisz konkretny przedmiot, a później lekko spryskasz go miksturą. Do tego celu najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry, pozbawiona „kłaczków”.