Kolejność prac po odebraniu mieszkania deweloperskiego

Odbierając mieszkanie w stanie surowym czeka nas jeszcze długa droga zanim będziemy mogli się wprowadzić. Aby usprawnić te prace proponuje kilka prostych rozwiązań organizacyjnych, które znacznie usprawnią i przyśpieszą prace.

Podstawową rzeczą po odbiorze mieszkania jest ogólne ustalenie, co jest a czego nie ma. Mam tu na myśli rzeczy takie jak gniazdka elektryczne, kaloryfery w odpowiednich miejscach, ściany i podłogi.

remont (sxc.hu)Wszelkie przeróbki inwazyjne w konstrukcje ścian pozostawiają po sobie wiele kurzu i brudu i dlatego konieczne jest aby przeprowadzić je zanim wniesiemy jakiekolwiek meble ze starego drewna, gdyż mogą ulec zniszczeniu. Do takich prac zalicza się także malowanie całego mieszkania. Pomijając fakt, że nie mając żadnych obiektów utrudniających dostanie się do każdej ściany, należy dodać, że okrywanie folią mebli czasem bywa zawodne, a dobrą farbę ciężko domyć.

Po pierwszym malowaniu najczęściej wychodzi potrzeba kolejnych poprawek. Należy poświecić halogenem po ścianach po malowaniu, by upewnić się czy wszystko jest dobrze zrobione. Niestety pomijając ten etap możemy później, po zamontowaniu lamp zobaczyć szpecące usterki.

Zanim położymy podłogi należy pamiętać, że wszelkie poprawki gipsowe wymagają szlifowania, co pozostawia wiele pyłu w mieszkaniu. Gdy już się z tym uporamy można przejść do prac parkieciarskich. W przypadku parkietu trzeba niestety zawsze zostawić podłogę na dwa tygodnie do „odstania”. Jeśli jedna postawimy na panele czy wykładzinę można poniżej chodzić tuz po zamontowaniu.

Zastosowanie tych kilku sposobów oszczędzi Ci wiele stresu i siwych włosów.