Urządzenie małej łazienki

 

Właściciele małych łazienek muszą zdobyć się na dodatkowy wysiłek, jeśli pragną aby ich łazienka wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Taki efekt jest osiągalny, jeśli stosuje się kilka sprawdzonych metod. Wybieranie odpowiedniego formatu płytek czy materiałów odbijających światło są kilkoma z nich. Tutaj przedstawię kilka kolejnych pomysłów na aranżację małej łazienki, tak, aby wydawała się większa.

remont (sxc.hu)Po pierwsze nie wolno zastawiać podłogi. Postaraj się, aby od wejścia do łazienki widoczne było jak najwięcej pustej podłogi. Sprawia to, że optycznie łazienka wydaje się większa już na pierwszy rzut oka. Naprawa pralek praga południe będzie musiała poczekać.

Kolejnym elementem powinno być użycie chłodnych barw. Ściany sufity i podłogę należy wykończyć materiałami w chłodnych odcieniach: bieli, szarości, białego fioletu, jasnej zieleni lub pudrowego różu. Kolory te sprawiają, że ściany optycznie się oddalają.

Należy także pamiętać, że błyszczące elementy odbijające światło spowodują, że mała łazienka wyda się większa. Błyszczące płytki ceramiczne, metaliczne mozaiki, szkło, lakierowane mebel na wysoki połysk, chromowane baterie- te elementy pomogą ci powiększyć łazienkę. Także wybranie szklanej kabiny prysznicowej sprawie, że nie podzieli to łazienki na mniejsze klitki.

Należy wybrać materiały, które wprowadzą dużo światła i możliwie odbijające słoneczne lub sztuczne światło. Dzięki tym kilku zasadom twoja łazienka, mimo iż malutka będzie sprawiała wrażenie przestronnej i przytulnej.