Tekst o niczym

Teksty można pisać na różne tematy. Czasami nie zastanawiamy się dlaczego akurat piszemy na ten temat. Oczywiście mówię tutaj o osobach, które nieustannie piszą jakieś teksty. Ci, którzy mają je narzucone nie mają takiego pola do popisu, by wyrazić w tekstach co im leży na sercu. Natomiast felietoniści już tak. Tym to się na prawdę w życiu powiodło. Mogą poruszać takie tematy jakie im pasują, a dodatkowo będą spełniać wymogi redakcji, która zaproponowała dany temat.

Nie każdy jednak może być felietonista. Wbrew wszystkiemu jest to na prawdę trudny zawód, a żeby go wykonywać trzeba mieć bardzo lekkie pióro. Dlatego tez felietonistami są dziennikarze z na prawdę dużym doświadczeniem.

sxc.hu

sxc.hu

Jeśli chodzi o pisanie o niczym to tematyka jest na prawdę dowolna. W zależności od tego kto ma jakie pióro przeniesie się to na tekst. Jeśli jesteś naprawdę dobrym tekściarze to możesz napisać dobry tekst na temat rozwoju przerośli lub o tym, że zarządzanie procesami biznesowymi jest na prawdę bardzo ciekawą sprawa i najważniejsze jest to, by na tym stanowisku znalazła się odpowiednia osoba.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteśmy dobrymi pisarzami, a pisanie jakichkolwiek tekstów jest dla nas wysiłkiem nie powinniśmy się za to brać.  Przecież pisanie powinno sprawiać nam przyjemność, szczególnie jeśli jest to nasza praca. Jeśli tekst lub jakiś poradnik na niewiele ponad tysiąc pięćset znaków piszemy przez prawie cały dzień to coś jest nie tak.