Jak stać się szczęśliwszym człowiekiem

 

cos (sxc.hu)Przychodzi taki okres, kiedy zaczynami zastanawiać się nad swoim życiem i ty, czy jesteśmy z niego zadowoleni. Skutki takich refleksji nie zawsze mogą nas zadowolić, ale daje to szanse na samodoskonalenie i uzyskanie pełni szczęścia. Najpierw należy jednak nad sobą trochę popracować.

  1. Pokochaj siebie. Bezwarunkowo. Niekiedy jesteś chudszy, bogatszy czy mniej samotny. Liczy się teraz. Zacznij odnosić się do siebie jak do przyjaciela nie wroga.
  2. Spisz swoje pasje. Posiadanie swoich pasji i zainteresowań na papierze ma magiczne właściwości. Pomoże ci w ustaleniu priorytetów.
  3. Wybaczaj sobie. Wybaczanie i zapominanie przeszłości jest wyzwalające. To prezent dla twojego spokojnego sumienia.
  4. Bądź obecny w każdym momencie. Czuj wagę swojego ciała na krześle. Uczucie słońca na twarzy. Smakuj jedzenie. Docenianie każdego momentu sprawi, że prawdziwie zakosztujemy życia.
  5. Kwestionuj to w co wierzysz. Domy wakacyjne hiszpania nie zawsze jest najlepsza opcją na wakacje tak samo jak jedna religia może prowadzić to do ortodoksyjnych poglądów.
  6. Przeznacz każdy dzień na kochanie i uprzejmość. Zapytaj siebie codziennie, co jeszcze możesz zrobić żeby polepszyć ten świat?
  7. Równowaga. Zachowanie równowagi w dawaniu i braniu to podstawa. Podejmuj akcje i się relaksuj. Unikaj ekstremalnych środków
  8. Używaj swojej wyobraźni. To niesamowite ile można osiągnąć dzięki wyobraźni. Nie chodzi tu o tworzenie fantastycznych scenerii w swojej głowie, ale o wyobrażanie sobie siebie w danej sytuacji i przewidywanie jakie zachowanie będzie właściwe.