Kolarstwo i jego popularność

Kolarstwo to w wielu przypadkach sport, który cieszy się coraz większą popularnością. Nawet jeśli ktoś aktywnie nie jeździ na rowerze to wciąż niejednokrotnie lubi oglądać poszczególne wyścigi w telewizji. Jednym z największych ich plusów są przede wszystkim widoki, które można podziwiać podczas przejeżdżania kolarzy przez poszczególne tereny. Sam sport może dawać bardzo wiele radości oraz może być świetnym sposobem na poprawianie własnego stanu zdrowia oraz kondycji.

Wysiłek podczas jazdy

Profesjonalni zawodnicy często muszą pokonywać ogromne ilości kilometrów, a mimo to średnia prędkość przejazdu jest dosyć wysoka, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jeżdżą oni na rowerze. Wymaga to od nich niesamowitej kondycji oraz siły, co szczególnie dobrze widać podczas stromych podjazdów. W wielu przypadkach podjechanie pod sporą górę wymaga użycia wszelkich dostępnych sił. Nie można zapominać również o tym, że w wielu przypadkach rowery używane przez kolarzy są niezwykle zaawansowane i często jeden z nich kosztuje prawie tyle co samochód.

Kolarze (sxc.hu)

Kolarze (sxc.hu)

Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że kolarstwo często znane jest również z tego, że poszczególni zawodnicy używają w nim środków niedozwolonych. Doping jest jednak dosyć powszechny w tym sporcie i w pewnym stopniu zabija on ducha rywalizacji. Sytuacja jednak zaczyna się coraz częściej zmieniać i organizacje stawiają większy nacisk na to, by zawodnicy byli sprawdzani pod kątem środków dopingujących.