Magia uśmiechu

Uśmiech, suszenie zębów, banan. Nieważne jak nazywany, uśmiech jest ozdobą każdego człowieka. Kiedy się uśmiechamy, wyglądamy piękniej, promienniej, bardziej otwarcie. Co więcej, zmienia się nasze samopoczucie. Uśmiech ma magiczną moc. Spróbuj i się o tym przekonaj!

boy(sxc.hu)

boy(sxc.hu)

Wygląd

Wyobraź sobie, że widzisz dwie identyczne osoby. Jedna z nich ma obojętną twarz, a druga – szeroki uśmiech. Z którą z nich chętniej porozmawiasz? Wesołe osoby sprawiają wrażenia bardziej otwartych na innych ludzi, przygody i życie w ogóle. Uśmiech sprawia, że nasze oczy zaczynają błyszczeć, cera się poprawia i zdecydowanie lepiej wyglądamy na zdjęciach.

Aura

Uśmiech taż ma wpływ na nasze samopoczucie i aurę. Kiedy jesteśmy smutni, nawet wymuszenie uśmiechu może poprawić nam nastrój. Poza tym, uśmiechnięte osoby zdają się błyszczeć jak neony warszawa nocą. Po prostu sprawiają, że świat dookoła nich jest jakby żywszy, weselszy, cieplejszy. Jeden uśmiech sprawia nie tylko, że świat postrzega ciebie piękniejszym. Również ty postrzegasz swoje otoczenie jako bardziej przyjazne. Oddziałujecie na siebie nawzajem i wasza pozytywna energia jest ze sobą sprzężona.

Uśmiech jest zaraźliwy

Uśmiech jest jedną z tych niewielu rzeczy, które się mnożą, kiedy się nimi dzieli. Jeżeli jedna osoba obdaruje drugą uśmiechem, ta zrobi to samo wobec innych osób i tak radość będzie się rozprzestrzeniać. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą się uśmiechać. Ale im więcej ty będziesz się uśmiechać, tym piękniejszy będzie dla ciebie świat.