Jak zrobić ślub i nie zwariować?

Organizacja ślubu to okres pełen skrajnych emocji. Na pierwszym planie jest oczywiście radość, miłość i ekscytacja planowaniem wymarzonego wesela. Jednak czy zawsze? Czasami te dobre uczucia zostają przyćmione na własne życzenie pary młodej.

Stres związany z organizacją tego najważniejszego dnia we wspólnym życiu, jest oczywisty i zrozumiały. Terminy gonią, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Mimo starań narzeczonych, czasami nie wszystko się udaje. Zdarzają się ekstremalne sytuacje, jak na przykład błąd właścicieli sali weselnej i zarezerwowanie tego samego terminu dla dwóch par. O ile czasem taka niespodzianka wychodzi na dobre, bo młodzi dostają zniżkę, darmowy wiejski stół czy torty weselne warszawa, o tyle konieczność zmiany daty ślubu może rodzić ogromną złość i problemy. Gdy goście zaklepali sobie już daną datę, może się okazać, że po zmianie wiele z nich zrezygnuje z udziału w imprezie.

auto do ślubu (sxc.hu)

auto do ślubu (sxc.hu)

Ale nie musi dziać się nic tak ekstremalnego, żeby wyprowadzić z równowagi młodą parę. Często wystarczą drobiazgi, by irytacja rosła i rosła. Jeśli nad nią nie zapanujemy, może urosnąć jak wielki balon i w końcu wybuchnąć. Kluczem tutaj jest dystans obojga narzeczonych do pewnych spraw. Jeśli coś się nie udaje, napotykacie przeszkody, bądźcie dla siebie wsparciem, a jednocześnie obracajcie problemy w żart. Koniec świata nie nastąpi, jeśli Twoja kosmetyczka nie przyjmie Cię akurat w ten dzień. Znajdziesz inną. Tego dnia i tak będziesz najpiękniejszą dziewczyną na sali. To tylko przykład sytuacji, które mogą odbić się na jakości związku, jeśli w porę nie zastanowimy się czym tu właściwie się denerwować.