Sporty siłowe i ich ciemna strona medalu

Wszelkiego rodzaju sporty siłowe to obecnie coś, co z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób pragnie rozpocząć swoją przygodę z dźwiganiem ciężarów czy też z walkami na ringu, bowiem może to w dużym stopniu kształtować osobowość oraz sprawiać, że dana osoba stanie się po prostu silniejsza zarówno fizycznie jak i psychicznie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na poziomie profesjonalnym, wszelkie sporty siłowe słyną między innymi z tego, iż poszczególni zawodnicy używają w nich niedozwolonych środków dopingujących.

Doping w sportach siłowych

Tego typu substancje powodują, że dana osoba staje się silniejsza i wytrzymalsza oraz może się ona o wiele szybciej regenerować. Każdy organizm ma swoje limity, których w naturalny sposób nie da się przeskoczyć. Podnoszenie ogromnych ciężarów możliwe jest najczęściej głównie właśnie przez branie niedozwolonych środków. Jest to jednak bardzo ryzykowne, ponieważ w ostatnim czasie kładzie się duży nacisk na sprawdzanie zawodników pod kątem niedozwolonych środków.

Doping w sportach siłowych jest bardzo powszechny (sxc.hu)

Doping w sportach siłowych jest bardzo powszechny (sxc.hu)

Prawda jest też taka, że to sami kibice często są głównymi czynnikami powodującymi, że poszczególne osoby decydują się na taki krok. W wielu przypadkach bowiem to właśnie my chcemy, by poszczególni zawodnicy byli szybsi, wytrzymalsi oraz silniejsi niż kiedykolwiek do tej pory. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że wszelkiego rodzaju doping farmakologiczny zabija ducha sportu, ponieważ osoba ćwicząca naturalnie w żaden sposób nie jest w stanie dorównać komuś, kto przyjmuje niedozwolone środki.