Rutyna w związku

Wiele długoletnich związków popada w rutynę. Zajmujemy się własnymi sprawami, skupiamy na pracy i obowiązkach, przestajemy ze sobą rozmawiać, przyzwyczajamy się, że druga osoba jest zawsze obok nas. Wszystko to sprawia, że doceniamy się mniej niż niegdyś, emocje okazuje nam się trudniej. Co zrobić? Jak z tym walczyć? Istnieją pewne sposoby, często dość proste, o których niestety zapominamy, a nie powinniśmy!

Wspólny czas

W codziennym pośpiechu mało kto ma czas na relaks i wspólne spędzanie czasu. Jeżeli jednak uda nam się wygospodarować choć chwilę dla partnera, to zazwyczaj spędzamy ją zawsze w taki sam sposób. Oglądamy filmy, jemy kolację lub po prostu się nudzimy. Warto to zmienić. Wspólne aktywności zespalają związek i rozbudzają przygaszone emocje niczym pompy ciepła Sopot. Warto zatem wybrać się razem na siłownię, przejażdżkę rowerową czy kurs tańca. Aktywne spędzanie czasu z partnerem pozwala go poznać z zupełnie innej strony, a także zacieśnić więź.

Bez planu

związek(sxc.hu)

związek(sxc.hu)

Związek to dobre miejsce na spontaniczność. Warto oderwać się od utartego schematu i wyjechać gdzieś na weekend po 5 minutowym zastanowieniu. Dobrym pomysłem może być również telefon do naszej połówki z miłosnym wyznaniem i inne drobne gesty, które przypomną jej jak wielkim darzymy ją uczuciem i jak dużo dla nas znaczy. Wszystko to pozwoli przypomnieć sobie początki związku i euforię, która im towarzyszyła.