Zdjęcia jako pamiątka weselna

Jedną z najpiękniejszych pamiątek z wesela będą zdjęcia, które zostały wykonane w trakcie trwania uroczystości oraz już na przyjęciu. Powinniśmy mieć tego świadomość jeszcze przez tym dniem, bo od tego decyzji nie będzie już odwrotu. W momencie, gdy dzień naszego wesela już minie to nie będzie możliwości wykonania nowych fotografii – zostaniemy dokładnie z takimi jakie zostały wykonane. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, że z oszczędności wybraliśmy osobę, która nie ma doświadczenia fotograficznego i zwyczajnie chciała wykonać nam zdjęcia ze symboliczną kwotę, aby się nauczyć swojego fachu. Okazuje się jednak, że ta osoba nie sprostała wyzwaniu i zdjęcia nie zostały wykonane w taki sposób jak się tego spodziewaliśmy. Wiele z nich jest nieostrych, inne prześwietlone lub zupełnie ciemne. W ten sposób stracimy swoją jedyną pamiątkę jaką mogliśmy mieć z tego wydarzenia. Pamiętajmy, że jeżeli nie chcemy mieć niespodzianek to zawsze powinniśmy korzystać z tych możliwości, które są sprawdzone i pewne. Unikniemy w ten sposób problemów, które przecież mogą się wydarzyć i zaważyć na tym wyjątkowym dniu.

Wesele

Czym powinniśmy kierować się podczas wybierania fotografa? Przede wszystkim opiniami innych osób. Musimy dokładnie wiedzieć w jaki sposób podchodzą oni do pracy, czy można się z taką osobą dogadać, czy wszystko jest terminowo i bez ukrytych kosztów. Takie rzeczy są naprawdę ważne i musimy tego dopilnować. Może przecież okazać się, że wcale nie będzie tak kolorowo i nawet dobre portfolio nie będzie w stanie przekonać nas do nawiązania współpracy z daną osobą. Dlatego największe znaczenie powinna mieć opinia innych par, które miały okazję współpracować z daną osobą. Fotografia ślubna  jest bardzo trudna i dlatego nie dziwmy się, że ceny są z reguły dość wysokie. To ciągła praca przez wiele godzin, w ciężkich warunkach. Dodatkowo do tego dochodzą koszty związane z przygotowaniem zdjęć, ich retuszem, wykonaniem sesji weselnej itd. Nie jest to tak naprawdę wielki koszt jak za to, co tak naprawdę otrzymujemy.

Przyjęcie weselne (sxc.hu)

Przyjęcie weselne (sxc.hu)

Fotografia

Warto jest zapoznać się też z portfolio i dokładnie przeanalizować zdjęcia. Każdy fotograf ślubny Szamotuły ma nieco inne podejście do tematu. Są osoby, które lubią bliskie zbliżenia na twarz oraz detale, są też takie które robią zdjęcia w nieco szerszych planach. Ważne jest też podejście do oświetlenia, bo każdy z fotografów robi zdjęcia w nieco innym tonie. W większości są one w bardzo dobrej jakości, bo są to osoby kompetentne, które potrafią posługiwać się sprzętem, który mają. Dobrze jest też spotkać się z fotografem przez weselem i dokładnie ustalić jak powinny wyglądać nasze zdjęcia oraz w jaki sposób powinniśmy sobie z tym wszystkim radzić. Pozwoli nam to na zapanowanie nad sytuacją i dostosowanie wszystkiego do naszych potrzeb i oczekiwań. Nie ma tutaj miejsca na nieścisłości – nie będzie bisów i powtórek, wszystko musi udać się idealnie już za pierwszym razem. Dlatego wybór fotografa będzie jedną z najtrudniejszych rzeczy jaką będziemy musieli dokonać przed weselem.