Jasiu, kim chciałbyś zostać w przyszłości?

Każde dziecko zadaje sobie pytanie „kim chciałbym zostać w przyszłości?”. Maluchy zazwyczaj odpowiadają, że chciałyby robić dokładnie to, co rodzice albo ulubieni superbohaterowie. Kilka odpowiedzi jednak się powiela. Kim więc dzieci chciałyby zostać w przyszłości?

dziewczynka(sxc.hu)

dziewczynka(sxc.hu)

Tak jak Supermnan

Oglądając walczących ze złem bohaterów, mali chłopcy chcą powielać ich działania. Również chcieliby ratować ludzkie życie, uchronić planetę od inwazji kosmitów, latać i nosić kostium a peleryną. Pragną poklasku i podziwu od innych i, tak jak Superman, chcą być znani na całym świecie.

Jak mama i tata

Druga grupa dzieci chce realizować ścieżki kariery obrane przez ich rodziców. Wierzą w to, że takie zawody jak prawnik, dentysta gdynia pogórze, ochroniarz czy budowlaniec są pracą idealną. Przecież to oczywiste, że skoro mama i tata są dobrymi, zadowolonymi ludźmi, to ich praca musi być dobra i przyjemna.

Chcę być milionerem

Ostatnia grupa dzieci nie w pełni rozumiejąca koncept pracy i zarabiania pieniędzy odpowiada, że chciałaby zostać milionerem, geniuszem albo księżniczką. Są to najmniej relewantne odpowiedzi jednak najbardziej ujmujące.

Z biegiem czasu wszystkie dziecięce marzenia ewoluują. Zmieniają się zupełnie lub wzmacniają się i przybierają na sile. Niekiedy dziecięce marzenie Jasia o byciu superbohaterem spełnia się i Jan pracuje jako najszczęśliwszy strażak albo lekarz. Dlatego, kiedy dzieci mówią, kim chciałyby być w przyszłości, nie bagatelizujmy ich odpowiedzi.