Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Każdy marzy o własnym kącie. Mieszkanie to inwestycja na lata, która nie traci na wartości. Jeżeli posiadasz mieszkanie i zależy ci na jego szybkim sprzedaniu, za naprawdę dobre pieniądze powinieneś pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Po pierwsze zapach. To jedna z podstawowych kwestii na jaką zwracają uwagę potencjalni kupcy. Jeżeli masz zwierzaka, dbaj o czystość jego kuwety czy wyprowadzaj tak często jak potrzebuje. Wietrzenie przyda się także w przypadku częstego gotowania, palenia papierosów czy starych paneli ściennych. Warto poprosić kogoś ze znajomych by ocenił zapach mieszkania, by w porę można było coś zmienić.

mieszkanie(sxc.hu)

mieszkanie(sxc.hu)

Czystość i porządek to równie ważna rzecz. Zapuszczone ściany, czarne fugi czy ogólny nieład w mieszkaniu nie zachęcą do kupna. Jeżeli sprzedajesz mieszkanie, gdy jeszcze w nim mieszkasz zadbaj o ogólny ład, bo to co zostaną potencjalni kupcy będzie świadczyło także o tobie.

W przypadku gdy chcemy sprzedać mieszkanie z wyposażeniem, ta opcja będzie działała na naszą korzyść tylko wtedy gdy wspomniane dodatki stanowić będzie sprzęt agd czy rtv, ewentualnie dość nowe meble. Często spotykaną praktyką jest sprzedaż mieszkań nie oczyszczonych, które są składzikiem prl-owskich mebli i pamiątek po babci. Niestety, ale nie zyskują one na wartości… wręcz przeciwnie. Warto w takim przypadku zamówić opróżnianie mieszkań Warszawa, niż oddawać cały ten niepotrzebny dobytek.