Jak zwiększyć popularność swojego bloga?

Każdy blogger wie, że zdobycie czytelników nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu i cierpliwości. Szacuje się, że wpis na bloga osiąga swoją szczytową formę dopiero po dwóch i pół roku. Dlatego tak ważne jest aby spokojnie przeczekać ten czas. Co jednak można zrobić, aby zwiększyć liczbę swoich fanów?

blog(sxc.hu)

blog(sxc.hu)

Słowa kluczowe

Kiedy piszemy wpis na bloga pamiętajmy o tym, że słowa kluczowe mogą pomóc nam, kiedy internauci wyszukują konkretnych fraz. Dlatego, kiedy piszemy o samochodzie do ślubu, umieśćmy frazę „samochód do ślubu”. W ten sposób zwiększymy szanse, że nasz blog będzie wyświetlony, zauważony i odwiedzony.

Estetyka

Postarajmy się, aby nasz blog wyglądał profesjonalnie. Stwórzmy jeden zamysł artystyczny i się go bezwzględnie trzymajmy. To sprawi, że cała witryna będzie wyglądała spójni i przemyślanie. Jeżeli sami nie potrafimy stworzyć grafik, przejrzyjmy szablony wordpress

i wybierzmy jeden, który najbardziej nam pasuje. Z czasem możemy poprosić grafika o wykonanie obrazów zgodnych z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Promocja

Aby zdobyć czytelników, warto zadbać o promocję bloga. Stwórz profil na Facebooku i Instagramie. Promuj swój blog w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że ludzie są leniwi i muszą dostać link do Twojej witryny podany na tacy. Nawet minimalne szukanie nie wchodzi w grę. Dlatego zawsze warto promować swoje posty w oczywisty sposób wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.