Modny dom

 Nie każdy ma w głowie plan na wszystko. A już na pewno nie każdy ma wymyślony i gotowy do wcielenia, plan swojego domu. Niektórzy mają taki zmysł artystyczny, że gdy tylko o czymś pomyślą, już mają gotową wizję w głowie jak dana rzecz będzie wyglądać.

ksiażki architekta (sxc.hu)

ksiażki architekta (sxc.hu)

Taki zmysł co prawda rozwija się pod wpływem oglądania wielu inspiracji w postaci zdjęć czy też obiektów na żywo, ale także podczas czytania czyichś pomysłów. Ja na przykład zainspirowałem się zauważonym kiedyś domem w pobliskim miasteczku. Dom, który mnie zauroczył, to był dom parterowy. Odkąd pierwszy raz zobaczyłem ten domek, stwierdziłem, że ja również kiedyś sobie taki wybuduję. Jesteśmy już przyzwyczajeni do piętrowych domów, przez wiele lat starano się budować je jak największe. Taka niska konstrukcja kojarzy mi się z dawnymi czasami i sprawia wrażenie bardzo przytulnej. Dobrze, masz już pomysł, inspiracje podobają Ci się i natchnęły Cię do stworzenia nowego, własnego projektu.

Ale jak się teraz do tego zabrać? Przecież nie jesteś architektem, ani inżynierem, a do budowy potrzebne są odpowiednie rysunki. Istnieją gotowe już projekty domów z wyceną, które można wykorzystać od początku do końca. Plusem jest, że obejmują właśnie wycenę, czyli najtrudniejszy etap planowania budowy domu. Wśród wielu zdjęć poglądowych znajdziesz na pewno takie, które najbardziej będzie odpowiadać Twoim wyobrażeniom o nowym domu. Jednak pamiętaj, że projekty zawsze można zmodyfikować! W końcu to Ty masz czuć się dobrze w swoim mieszkaniu.