Skąd brać pieniądze na gry wideo?

Dzieci i młodzież mają problemy z tym, aby grać we wszystkie premierowe gry. Są one dość drogie, a kieszonkowe wypłacane przez rodziców wystarczy co najwyżej na jeden tytuł. Jeżeli będą chcieli ograć więcej produkcji to będą musiały się nieźle namęczyć, aby zdobyć wymagane pieniądze. Oczywiściej jeżeli maja dar przekonywania to będą w stanie doprosić się rodziców, aby jednak kupili grę, na której im zależy. Są jednak takie osoby, które pozostaną nieugięte i nie dopłacą pieniędzy na taki cel. jest to z jednej strony słuszne podejście, ponieważ w ten sposób uczy się dziecka, że nie można mieć wszystkiego i dodatkowo zmusza go do szukania przedsiębiorczego rozwiązania. Jaka jest prawda – czy można kupić gry taniej? Okazuje się nawet, że za gry wideo płacić nie musimy. Jeżeli mamy w domu pokaźną kolejce wcześniej zakupionych produkcji to możemy je po prostu sprzedać. I tak nie ma potrzeby ich trzymania, bo zapewne nie wrócimy do nich po raz kolejny. Tak naprawdę są to zamrożone pieniądze, które można przecież odzyskać i wydać na lepsze cele, czyli zakup nowych gier.

Sprzedaż używanych gier

Jeżeli posiadamy starsze tytuły to nie uda się nam uzyskać za nich pełnej kwoty, którą za nie zapłaciliśmy. Przede wszystkim ich wartość spadnie z tego powodu, że są już używane oraz z tego powodu, że mogły już wyjść reedycje i rynkowa cena też będzie już znacznie niższa. Jeżeli jednak jesteśmy gotowi na sprzedanie kilku gier, aby nabyć jedną nowszą to może być to świetne rozwiązanie. Gry można nie tylko sprzedawać, bo coraz popularniejsza staje się wymiana gier. Dzięki temu jesteśmy w stanie zwykle korzystniej dokonać transakcji i wyjść na tym nieco do przodu. Jeżeli nie mamy zaufania do tego, aby wymieniać się z innymi osobami przez internet to zawsze możemy skorzystać z oferty sklepów internetowych, które oferują pośrednictwo. Na obecny moment jest ich niewiele, bo większość z nich działa jako agregat ogłoszeń, ale znajdą się też perełki, które rozwiązały problem w zdecydowanie lepszy i bardziej przyjazny sposób.

Konsole do gier przez lata zdobywały popularność (sxc.hu)

Konsole do gier przez lata zdobywały popularność (sxc.hu)

Wymienianie gier

W ten sposób właściwie w 100% pozbywamy się ryzyka związanego z wymienianiem się gier na odległość. Zamiast przesyłać tytuł do innej osoby to zostaje ona wysłana do sklepu. Tam poddawana jest weryfikacji (sprawdzane jest czy wszystko jest okej oraz zgodne z opisem), a po jej zakończeniu podejmuje się decyzję co do jej przyjęcia. Jeżeli wszystko będzie w porządku to za taką grę zostaną przyznane punkty, które można gromadzić i wydawać w sklepie. Jest też możliwość wypłacenia ich w postaci prawdziwych pieniędzy zgodnie z obowiązującym przelicznikiem. Takie działania są w stanie zmniejszyć koszty i wydatki gracza, bez konieczności rezygnowania ze swojego hobby. Pamiętajmy, że każdą grę możemy w taki sposób sprzedawać lub wymieniać, a im nowsza jest taka produkcja to tym więcej punktów otrzymamy. Idealnym rozwiązaniem jest wymienienie jej zaraz po ukończeniu. Młodzież musi sobie radzić, gdy nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na to, aby zagrać.