Wspólny wypad do zoo

Na naszej planecie znajduje się ogromna ilość wszelkich gatunków zwierząt. Wiele z nich występuje jednak na obszarach, które znajdują się wiele tysięcy kilometrów od nas. Oznacza to, że zobaczenie ich na żywo w warunkach naturalnych jest bardzo trudne i nie każdy może sobie na to pozwolić. W takim przypadku pozostaje jednak możliwość wybrania się do zoo, w którym będziemy mogli zobaczyć wiele z nich na własne oczy. Jest to również świetny sposób na spędzenie wolnego dnia ze znajomymi czy też z rodziną.

Drapieżniki

W zoo znajduje się cała masa różnorakich zwierząt, które mogą robić ogromne wrażenie. Zdecydowanie najbardziej popularnymi są przede wszystkim zwierzęta drapieżne takie jak lwy czy też tygrysy. To właśnie one są jednymi z największych atrakcji i to właśnie one robią największe wrażenie. Nie sposób nie wspomnieć również o innych, dużych zwierzętach takich jak słonie, żyrafy czy też hipopotamy. Bardzo dużą popularnością cieszą się również specjalne akweny, w których można podziwiać delfiny. W ich przypadku często organizowane są różnego rodzaju pokazy, które pokazują jak mądre są to zwierzęta.

Tygrys w zoo (sxc.hu)

Tygrys w zoo (sxc.hu)

Jadowite zwierzęta

Warto wspomnieć również o terrariach, w których znajdują się różnorakie węże oraz pająki. Często są to gatunki, które w warunkach naturalnych stanowiłyby spore zagrożenie z uwagi na obecność jadu lub też na ogromną siłę w przypadku węży, które są w stanie dusić swoją ofiarę. Możliwość zobaczenia wszystkich tych zwierząt na żywo to z pewnością bardzo ciekawe przeżycie i jak najbardziej warto przynajmniej raz na jakiś czas wybrać się do zoo.