W jaki sposób rozgrywane są turnieje piłki nożnej?

Różnego rodzaju rozgrywki piłkarskie to wydarzenia, które w wielu przypadkach potrafią przyciągać zarówno na trybuny jak i przed ekrany telewizorów łącznie nawet do kilkudziesięciu milionów osób. Takie sytuacje mają najczęściej miejsce w przypadku prestiżowych lig, czy też rozgrywek takich jak Mistrzostwa Świata czy też mistrzostwa danego kontynentu. Szczególnie ten drugi przypadek jest tutaj najbardziej wyczekiwany, ponieważ takie turnieje zdarzają się przeważnie co cztery lata.

Eliminacje

Każde mistrzostwa poprzedzone są eliminacjami, spośród których najlepsze drużyny przechodzą do właściwych rozgrywek. Poszczególne reprezentacje walczą ze sobą o to, by otrzymać możliwość wyjazdu na finały. Podczas eliminacji drużyny podzielone są na grupy i przeważnie to dwie drużyny które uzyskały największą ilość punktów w danej grupie przechodzą dalej. Jest to system, który sprawdza się w świetny sposób już od dawna. Mistrzostwa najczęściej odbywają się w jednym lub dwóch krajach i kibice z całego świata zjeżdżają się do nich, by móc na żywo zobaczyć zmagania swojej reprezentacji.

Stadion piłkarski (sxc.hu)

Stadion piłkarski (sxc.hu)

Finały

Podczas finalnych rozgrywek drużyny również dzielone są na grupy, spośród których najlepsze dwie drużyny przechodzą do fazy play-off. Podczas niej o awansie dalej decyduje pojedynczy mecz, aż do momentu w którym w finale spotkają się dwie najlepsze reprezentacje. Dla wielu kibiców różnego rodzaju mistrzostwa to wielkie święto, które stanowi świetną okazję do tego, by spotkać się ze znajomymi i spędzić wspólnie czas, oglądając dany mecz.