Pomysłowe zabezpieczenia domu prywatnego

Wyjeżdżając na wakacje powinniśmy zagwarantować bezpieczeństwo swojego domu. Bardzo często jest to okres, w którym dochodzi do włamań. W tym czasie wiele osób opuszcza swoje mieszkania i w żaden sposób ich nie pilnuje. Może dojść nawet do tego, że cała ulica nie będzie strzeżona, bo kilka rodzin zdecyduje się w tym samym czasie wyjechać poza miasto. Jest to idealna okazja dla każdego złodziejaszka, aby włamać się do domu i ukraść wszystko to, co jest w nim cenne. Nie powinniśmy pozwolić na coś takiego i dlatego warto jest zabezpieczyć swój dom od włamań oraz innych tego rodzaju działań. Pozwoli nam to na spokojny odpoczynek, bez ciągłego zamartwiania się od swoje mienie. Dom zabezpieczyć można na wiele sposobów – poczynając od tych zupełnie prostych, aż po zaawansowane systemy antywłamaniowe. Jedynie od nas będzie zależało na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Na początku i tak warto zapewnić podstawową ochronę dla każdego domu, czyli odpowiednio wzmocnione drzwi, które nie będą takie proste do sforsowania.

Drzwi antywłamaniowe

Ważne jest to, aby były one zabezpieczone nie tylko przed otworzeniem zamku, ale również przed wyważeniem. Muszą być one specjalnie wzmocnione, aby nie można było się dostać do środka przy użyciu nieco większej siły. Drzwi zewnętrzne powinny posiadać atesty, które będą dla nas gwarancją, że wejście do środka nie będzie takie proste i byle włamywacz nie będzie w stanie wejść do środka. Oczywiście same drzwi nie stanowią żadnego zabezpieczenia. Można przecież dostać się do wewnątrz przez okno. Nawet jeżeli będą one zamknięte to wybicie szyby nie powinno stanowić żadnego problemu. Co prawda powoduje to dość spory hałas, ale jeżeli sąsiadów również nie będzie w domu to nikt tego nie usłyszy. Skradnięcie naszych wartościowych przedmiotów będzie od tej pory już tylko formalnością. Dlatego okna również powinny być jakość zabezpieczone. Mogą być one wykonane z pleksi, które są nie do zbicia lub też zastosować rolety zewnętrzne, które zabezpieczą okno przed wybiciem. Warto też zastosować elektroniczne zabezpieczenia, które dadzą nam większą pewność i możliwość nadzoru.

Drzwi antywłamaniowe to podstawa (sxc.hu)

Drzwi antywłamaniowe to podstawa (sxc.hu)

Monitoring i alarm

Jedną z lepszych opcji jest zastosowanie monitoringu. W te sposób wiele osób nie zdecyduje się na włamanie, bo boja się, że mogą zostać nakryte na gorącym uczynku. Nawet jeżeli nie zostaną złapani od razu to później będzie można wykorzystać takie nagranie do tego, aby im coś udowodnić w sądzie. Wielu przestępców nie zdecyduje się na takie rozwiązanie, bo nie będzie chciało liczyć się z konsekwencjami. Pozostała jeszcze inna kwestia np. alarmów. Jeżeli już się na taki decydujemy to lepiej zastosować ten cichy. Nie wywołuje on żadnego dźwięku a jedynie powiadamia odpowiednie osoby o próbie włamania. W ten sposób bardzo prosto jest nakryć włamywaczy na gorącym uczynku i ich aresztować. Można pociągnąć ich też do odpowiedzialności za wyrządzone straty np. zniszczone drzwi. Takie zabezpieczenia są bardzo skuteczne, bo nie wzbudzają większych podejrzeń.