Jak dbać o urodę na co dzień

Problemem, który spędza sen z powiek wielu kobiet jest zachowanie świeżości i doskonałego wyglądu przez cały dzień. Aby osiągnąć zamierzony efekt stosują wiele metod, czy to bardziej tradycyjnych czy też nowoczesnych.

Metody tradycyjne

Wśród metod tradycyjnych są wszelkie sposoby, które redukują potliwość skóry. Należy do nich, między innymi, moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli. Kolejnym sposobem są naturalne peelingi. Najlepiej sprawdzi się ten z kawy, które dodatkowo wykazuje działanie antycellulitowe. Naturalny scrub do działa można też zrobić z soli, jednak nie nadaje się on do twarzy, lub z cukru. Poza kosmetykami należy też zadbać o dobór biżuterii. Tutaj idealnie sprawdzą się naszyjniki boho, lub inna biżuteria, nawiązująca do motywów naturalnych.

Metody nowoczesne

natura

natura

Wśród metod nowoczesnych są różnego rodzaju antyperspiranty i dezodoranty, które niwelują nieprzyjemny zapach skóry i blokują wydzielanie się nadmiernej ilości potu. Dzięki temu uczucie świeżości będzie nam towarzyszyło przez cały dzień. Poza tym dezodorantem warto też zastosować wodę termalną, która przyjemnie nawilża i odświeża nasze ciało w ciągu dnia.