Sprawy rozwodowe i rozprawa w sądzie

W XXI wieku małżeństwa nie są już tak trwałe jak było to jeszcze w ubiegłym tysiącleciu. Pokolenie naszych rodziców rozwodziło się znacznie rzadziej niż robi to nasze. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dzięki rewolucji obyczajowej, której przez cały czas jesteśmy świadkami. Dawniej ludzie podchodzili do kwestii małżeństwa w inny sposób. Wtedy również zdarzały się problemy takie jak mają obecnie ludzie. Jednak takie rzeczy nie były wyciągane na światło dzienne i bardzo często robiło się po prostu dobrą minę do złej gry. Obecnie ludzie są bardziej otwarci i jeżeli w ich życiu dzieje się coś złego to absolutnie nie boją się o tym powiedzieć. Na dodatek często to mężczyźni byli nie fair w stosunku do swoich własnych żon. Jako, że w tamtych czasach były one zależne finansowo od swoich mężów to rozwód nawet nie wchodził w grę – kobieta byłaby całkowicie pozbawiona pieniędzy i perspektyw do życia. Dopiero stosunkowo niedawno takie rzeczy zaczęły się zmieniać, kobiety stały się samodzielne i niezależne. Nie boją się pracować na własne utrzymanie i często są w stanie robić to znacznie lepiej niż ich mężowie.

Sprawa rozwodowa

Dlatego dochodzi do większej liczby rozwodów. Ludzie nie są już tak kryci i jeżeli mają problem to wolą się od niego uwolnić niż żyć w niezrozumiałe dla nikogo układzie. Miejmy takie rzeczy w świadomości, ponieważ takie rzeczy mogą dotyczyć również nas. W takiej sytuacji warto jet złożyć pozew rozwodowy i zatrudnić osobę, która pomoże nam przejść przez coś takiego. Adwokat Słupsk jest osobą, która jest w stanie pomóc nam wygrać rozprawę. Dzięki temu będziemy w stanie rozwieść się np. z orzeczeniem o winie. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na podział majątku czy też na uzyskanie praw opieki nad dziećmi – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może zdarzyć się również, że to nasza druga połowa złoży taki pozew. W takiej sytuacji również warto skorzystać z pomocy prawnej, ponieważ w sądzie może dojść do różnych rzeczy, na które lepiej być po prostu przygotowanym.

Prawo (sxc.u)

Prawo (sxc.u)

Podział majątku i opieka nad dziećmi

W przypadku rozwodów sprawy mogą ciągnąć się naprawdę bardzo długo. Szczególnie jeżeli we wszystko są wplątane dzieci oraz prawo do opieki nad nimi. Może okazać się, że dawni małżonkowie nie będą zgodni co do tego, gdzie będą one mieszkały. Jest to sytuacja kłopotliwa, ponieważ zwykle nie ma najlepszego rozwiązania. Okazuje się często, że dzieci chcą mieszkać z oboma rodzicami jednocześnie i nie chcą żadnych podziałów. Nie rozumieją z jakiego powodu dochodzi do rozwodów. Jest to dla nich sytuacja bardzo stresująca. Szczególnie jeżeli rodzice każą im decydować o tym, gdzie będą chciały mieszkać. Dla nich nie ma dobrego wyjścia z sytuacji. Nie powinniśmy również dzielić dzieci i sprawić, że jedno będzie po opieką jednego rodzica, a drugie pod opieką drugiego. Chyba, że będziemy w stanie zapewnić im spotkania każdego dnia np. dzięki temu, że będziemy mieszkali w niewielkiej odległości od siebie.