Problemy ze spłatą zobowiązań finansowych

Bardzo wiele osób żyje na kredyt. Oznacza to, że mają zobowiązania finansowe, które spłacają ratalne przez określony umową czas. Przyznanie takiego świadczenia nie jest proste i często wiąże się z koniecznością pokazania swojej historii kredytowej czy też poświadczenia majątkowego. Banki chcą mieć pewność, że osoba zaciągająca pożyczkę będzie miała możliwości finansowe, aby je spłacać. Dlatego osoby, którym przyznane są kredyty zwykle nie mają większego problemy, aby je płacić. Sytuacja komplikuje się jednak w przypadku, gdy stracimy pracę lub nagle pojawia się inne wydatki, które będą miały większy priorytet. W takiej sytuacji może zdarzyć się, że nie będziemy mieli możliwości, aby spłacić takie zobowiązanie w terminie. Musimy jak najszybciej znaleźć nowe źródło dochodu, aby móc poradzić sobie w tak ciężkiej sytuacji. Niekiedy problemy są przejściowe i szybko będziemy mogli odbić się od dnia. W takim przypadku warto będzie skorzystać z możliwości tzw. wakacji kredytowych.

Zawieszenie kredytu

Wiele banków pozwala na zawieszenie okresu spłaty na kilka miesięcy. Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy mamy przejściowe problemy i przyda się nam kilka miesięcy bez tego zobowiązania. Oczywiście po tym czasie będziemy musieli spłacić zobowiązanie, a okres kredytowania zostanie wydłużony o ten czas, którego nie spłacaliśmy. Nie będziemy mieli jednak zbyt wiele czasu, ponieważ takie wakacje można wziąć zwykle na dość krótki czas. Dla niektórych będzie on jednak wystarczający do tego, aby móc odbić się od dna i zacząć pozyskiwań pieniądze, które pozwolą na spłatę zadłużenia. Innym rozwiązaniem może być też skonsolidowanie kredytów w jeden. Dzięki temu nie będziemy musieli płacić kilku kredytów a tylko jeden – może okazać się, że takie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze z możliwych. Jeżeli w dalszym ciągu nie będziemy w stanie spłacić raty to najpewniej rozpocznie się egzekucja komornicza. Jej celem będzie zdobycie pieniędzy, które pozwolą na spłacenie wierzyciela.

Książki prawnicze (sxc.hu)

Książki prawnicze (sxc.hu)

Składniki majątkowe

W pierwszej kolejności będzie dochodziło do zajęcia składników majątkowych, które znajdują się na kontach w bankach, lokatach itd. Jeżeli kwota będzie wystarczająca to postępowanie na tym powinno się zakończyć. Zwykle jednak kwota ta jest zdecydowanie większa więc środki będące na kontach nie będą w odpowiedniej wielkości, aby móc spłacić zobowiązania. Komornicy Opole będą mieli prawo zająć nieruchomości, samochody oraz kosztowności, które później zostaną zlicytowane, a pozyskane pieniądze będą przekazane wierzycielowi. Mogą nam zostać odebrane takie rzeczy jak elektronika, telefony, telewizory, komputery, laptopy – wszystko co nie jest niezbędne do życia, a ma dużą wartość materialną. NA aukcji komorniczej udział mogą brać wszystkie osoby pełnoletnie, które nie mają ograniczonej zdolności prawnej. W ten sposób można bardzo tanio pozyskać rzeczy, dzięki czemu cieszą się one z reguły bardzo dużym zainteresowaniem.