Monitorowanie stron w internecie

Prowadzenie własnego biznesu nie jest sprawą prostą. Najtrudniej jest zawsze o klientów, którzy będą chcieli skorzystać ze świadczonych przez naszą firmę usług. Konkurencja zwykle jest bardzo duża, co niestety stwarza spore problemy. Dlatego tak ważne jest, aby promować się w internecie, czyli medium które trafia do największej liczby osób. Nawet niewielkie reklamy w sieci są w stanie zostać odebrane przez tysiące osób – i to za mniejsze koszty niż reklama telewizyjna czy też radiowa. Podstawą będzie stworzenie firmowej strony internetowej. To ona będzie naszą wizytówką w internecie i dlatego powinna być w pełni profesjonalna. Ludzie bardzo krytycznie podchodzą do stron www i jeżeli będzie ona nieodpowiednia na współczesne standardy to wyjdą z niej tak szybko, jak się na niej znaleźli. Przede wszystkim powinna ona otwierać się na wszystkich urządzeniach, a w tym na telefonach komórkowych. Obecnie bardzo wiele osób przegląda internet właśnie za ich pomocą i na nich powinno wszystko działać.

Brak dostępu do strony

Ponadto powinien być do nich stały dostęp. Nie może dochodzić do sytuacji takich, w których będzie ona offline. Niestety często zdarza się, że osoby prowadzące firmę nie będą poświęcały temu zbyt wielkiej uwagi i zdecydują się na zakup najtańszego hostingu. Oczywiście jest to poważny błąd i taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Lepiej jest dołożyć kilkanaście złotych i zakupić taki serwer, który będzie miał wysoką dostępność. Dzięki temu witryna będzie wyświetlała się przez większość czasu. Na wszelki wypadek warto jest zastosować monitorowanie stron internetowych. Dzięki temu będziemy wiedzieli na bieżąco czy strona działa, czy też może są z nią jakieś problemy. Jest to szczególnie ważne dla firm, które działają głównie w internecie np. sklepów. Jeżeli strona nie będzie działała to ludzie nie będą nic zamawiali. Może to oznaczać dla nas utratę wielkich sum pieniężnych oraz stracenie na wizerunku jako firma solidna.

Przeglądanie stron na telefonie (pixabay.com)

Przeglądanie stron na telefonie (pixabay.com)

Powiadomienia

Jeżeli będziemy mieli monitoring stron www to w prosty sposób będziemy mogli kontrolować czy ze stroną wszystko jest w porządku. Przede wszystkim dostaniemy powiadomienie np. poprzez połączenie telefoniczne, wiadomość SMS czy też pocztę elektroniczną. Wybór jest zależny tylko od nas i dzięki temu możemy zdecydować się na najlepsze dla nas rozwiązanie. W momencie, gdy dowiemy się o problemach to będziemy mogli podjąć szybkie działania pozwalające na przywrócenie strony do działania. W ten sposób unikniemy sytuacji, w których inne osoby mogą pomyśleć, że nasza firma stała się niesolidna. Dzięki takiemu monitoringowi jesteśmy w stanie sprawdzić również czy strona wyświetla się w innych regionach świata. Jest to pomocne, bo często zależy nam również na tym, aby strona wyświetlała się w całej Europie – dzięki tej technologii będziemy wstanie dowiedzieć się czy w poza granicami naszego kraju również wszystko działa w odpowiedni dla nas sposób.