Korzyści płynące z monitorowania floty w firmie transportowej

Bycie właścicielem firmy, która zajmuje się kwestiami związanymi z transportem lądowym wcale nie jest takie proste. Szczególnie, gdy firma działa na całkiem dużym obszarze. Istnieją oczywiście niewielkie firmy tego pokroju, które na terenie jakiegoś miasta jedynie rozwożą towar do pobliskich sklepów, ale i zdecydowanie większe firmy transportowe, które działają na terenie całego kontynentu, a niektóre z tras podchodzą pod transy transkontynentalne. Jest to więc bardzo duża odpowiedzialność. Towary muszą być dostarczane w odpowiednich terminach, więc bardzo ważne jest, by firma zatrudniała tylko i wyłącznie znających się dobrze na prowadzeniu samochodów ciężarowych kierowców. Praca kierowcy nie należy do najprostszych, a sami pracownicy są narażeni na wiele niebezpieczeństw. Dobrze więc będąc właścicielem takiej firmy, zainwestować w monitoring GPS, który jest w stanie przynieść szereg korzyści, które pozytywnie wpłyną na działanie dosłownie całej firmy.

Transport (sxc.hu)

Transport (sxc.hu)

Oszczędność czasu i pieniędzy

Stosując urządzenia GPS oparte o naprawdę zaawansowane oprogramowanie, które byłoby jednocześnie precyzyjne i niezawodne, możemy liczyć na możliwość śledzenia wszystkich pracujących dla nas pojazdów. Monitorowanie takich aut pozwala na sprawdzenie w dowolnej chwili prędkości danego pojazdu, precyzyjnej pozycji, co może pozwolić na dokładne śledzenie jego trasy. Dzięki temu można sprawdzić, czy aby na pewno przemierzając daną trasę, pojazd i kierowca pracują naprawdę wydajne. Czasami zdarza się, że całkiem łatwo dzięki takiemu monitoringowi opartego o RED GPS, zmodyfikować trasy kierowców, tak by szybciej i sprawniej mogli oni dostarczyć towar z jednego miejsca do drugiego. Pozwoli to z pewnością zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy na paliwie. Również sama praca kierowców stanie się dla nich bardziej komfortowa, bezpieczna i bardziej zadowalająca. Taki monitoring jest doskonałą inwestycją dla każdego właściciela firmy transportowej, należy mieć to na uwadze.

Samochód ciężarowy (sxc.hu)

Samochód ciężarowy (sxc.hu)

Kwestie bezpieczeństwa

W dzisiejszych czasach różnie bywa w przypadku bezpieczeństwa kierowców samochodów ciężarowych. Zdarza się bowiem, że przewożą one za jednym razem naprawdę spore ilości towarów, niejednokrotnie elektroniki, której ceny potrafią osiągać ogromnych sum. Na dzień dzisiejszy tir razem z naczepą i z znajdującym się w niej towarem może być wart nawet setki tysięcy złotych. Taki monitoring pozwoli na całodobowe kontrolowanie danego pojazdu. Gdy cokolwiek będzie nie tak, otrzymamy stosowne zgłoszenie, które pozwoli nam bardzo szybko zareagować. Nawet jeżeli ewentualny złodziej ciągnika siodłowego, będzie uciekał w jakieś miejsce, będziemy mogli w bardzo łatwy sposób poznać jego pozycję, dzięki czemu można uniknąć bardzo wielu poważnych problemów, które mogłyby pojawić się po tego typu kradzieży. Straty mogłyby się okazać ogromne, ale nic nie zrekompensowałoby respektu wobec naszej firmy, która zawiodła swojego klienta i naraziła go na straty.