Jaki rower zakupić do jazdy po mieście?

W wielu miastach nie jest zbyt bardzo opłacalne poruszanie się przy wykorzystaniu własnego samochodu. W zdecydowanej większości przypadków w okresie lata spora liczba osób decyduje się na zakup roweru, który ułatwiałby każdego dnia przemieszczanie się w sprawny sposób po mieście. Robi tak całkiem spora liczba osób i raczej trudno byłoby się temu w jakikolwiek sposób dziwić. Rowery to wygodny środek transportu na dość niewielkich i średnich dystansach.

Nowy rower nie zawsze jest dobrym wyjściem (pixabay.com)

Rower nowy czy używany?

Najważniejszą kwestią jest to, czy rower ma być nowy czy używany. Nowe rowery oczywiście są całkowicie sprawne, doskonale się na nich jeździ. Używanie nie zawsze są wygodne i sprawują się różnie. Jednak zasadnicza różnica tkwi w samej cenie. Rowery nowe potrafią kosztować naprawdę sporo pieniędzy. Używany rower kupić można niemal za grosze, a by dokonać w nim podstawowych napraw wystarczy wydać maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Najważniejsze jest, by dokonać dopasowanego pod swoje możliwości wyboru.

Rowery bywają często kradzione

Niektóre osoby już kilkakrotnie straciły swój rower przez złodziei. Tacy ludzie nie krępują się, by zrobić komuś na złość i ukraść rower. Na dzień dzisiejszy całkiem spora liczba osób woli więc kupić rower używany, ponieważ takie rzadziej są celem złodziei, a nawet jeżeli zostaną ukradzione, to tak naprawdę strata jest bardzo nie duża, przez co okazuje się być znacznie mniej bolesną dla naszego portfela.