Gdzie zakupić dobry samochód używany?

Zakup samochodu nie należy do prostych rzeczy. Problem w tym, że każdy chce kupić w pełni sprawny samochód za niewielką kwotę. Szczególny problem mają w tym młode osoby, które dopiero zdały prawo jazdy. Potrzebują samochodu by dojeżdżać do szkoły lub pracy ale musi to być samochód oszczędny. Oszczędność to jedno, ważne jest też aby samochód nie psuł się zbyt często.

Serwisy aukcyjne

W internecie jest mnóstwo serwisów aukcyjnych z używanymi samochodami. Na ilość oferowanych samochodów nie można narzekać. Jednak można narzekać na ilość przysłowiowych gratów. Ciężko jest znaleźć sprawny samochód w rozsądnej cenie. Dzieje się tak dlatego, że dużo osób sprzedaje stare samochody właśnie dlatego, ponieważ są już nieopłacalne w utrzymaniu a ciągle się psują. Zdarza się, że koszt naprawy przewyższa koszt samochodu, dlatego naprawiają powierzchownie i sprzedają jako sprawne. Na serwisach aukcyjnych handel odbywa się między prywatnymi ludźmi i trzeba uważać na oszustów.

warsztat (pixabay.com)

Komisy samochodowe

Wszędzie jest pełno komisów samochodowych przepełnionych samochodami. Czy warto kupować tam używany samochód? Lepiej jest szukać samochodu na serwisie aukcyjnym ponieważ w komisach właściciel będzie koloryzował każdy samochód który nas interesuje. Przecież to w jego interesie jest aby sprzedać każdy samochód w możliwie jak najwyższej cenie. Raczej nie spotkamy się z komisem, który źle oceni jakikolwiek ze swoich samochodów. Bolączką komisów będzie także przekręcanie przebiegów samochodów w dół. Dziwne jest gdy samochód który ma ponad 15 lat jest oferowany z przebiegiem mniej niż 200 tysięcy. Jeżeli spotykamy się z takim samochodem to warto wziąć pod uwagę, że może mieć drugie tyle.