Jak zadbać o domowe zwierzęta podczas wyjazdu?

Okres letni i zimowy to najczęściej wybierany czas na urlop. Z urlopem często wiążą się różne wyjazdy do miejsc wypoczynkowych. Każdemu należy się kilka dni spokoju od codziennych obowiązków. Problemem mogą być domowe zwierzęta. Przecież pod kilkudniową nieobecność one potrzebują ciągłej uwagi. Zazwyczaj zabranie zwierząt ze sobą nie wchodzi w grę, ponieważ mogłyby tylko przeszkadzać lub miejsce do którego zmierzamy zakazuje przetrzymywania zwierząt.

Oddać na kilka dni

Jednym z rozwiązań może być oddanie zwierzaków komuś ze znajomych. Ważne jest aby była to osoba odpowiedzialna, bo przecież to nie są zabawki. Jeżeli mamy psa to trzeba poinformować o jego przyzwyczajeniach oraz specyficznych zachowaniach. Każdy pies może reagować inaczej na poszczególne bodźce, a nie można dopuścić aby komuś zrobił nieumyślnie krzywdę. Dobrze jest też zapewnić zwierzakowi jedzenie na kilka najbliższych dni, ponieważ nie powinno się naciągać na koszty osoby która i tak zgodziła się nam pomóc.

pies (pixabay.com)

Zlecić komuś odwiedzanie domu

Dobrym pomysłem jest zlecenie komuś, aby odwiedzał nasz dom pod nieobecność. To byłoby także dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą bo jednak ktoś by ten dom odwiedzał. Jednak najlepiej gdy jest to osoba z rodziny lub naprawdę ktoś zaufany. W czasie naszej nieobecności mogłoby się wydarzyć coś złego. Dodatkowo pies może mieć w głowie obronę własnego mieszkania i to też trzeba wziąć pod uwagę gdy ma przychodzić ktoś opiekować się zwierzakami.