Co można kupić dziecku na komunię?

Problem prezentów pojawia się przy każdej spotykającej nas okazji. Zawsze trudno jest trafić w coś takiego, co będzie w pełni trafionym prezentem. Dużo łatwiej jest kupować prezenty dla dzieci, ale jak przychodzi tak poważna okoliczność jak komunia to można się zastanawiać. Z jednej strony komunia odbywa się w wieku ośmiu lat więc nie może to być nic z elektroniki. Z drugiej natomiast wszystkie dzieci teraz mają przedmioty typu laptop czy tablet. Taka prosta elektronika cieszy, ale też niszczy dzieciństwo. Dlatego właśnie kupowanie prezentów nie należy do prostych czynności i zanim cokolwiek wybierzemy to trzeba się solidnie zastanowić.

Dobrej jakości komputer

Komputery były rozdawane dzieciom już nawet dziesięć lat temu. W zasadzie to nie jest taka głupota, ponieważ komputer nie służy tylko do gier. Ponadto może posłużyć do nauki w przyszłości i innych ważnych czynności. Pomysł komputera nie będzie aż taki nietrafiony. Ponadto szansa na uszkodzenie tego sprzętu jest niezwykle niska, ponieważ dziecko nie będzie miało powodów by przenosić komputer stacjonarny czy w ogóle go podnosić. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku tabletu czy laptopa. To są urządzenia przenośne, które zawsze mogą wypaść z rąk dziecka. O ile tablet jest w stanie bez problemu przetrwać upadek nawet z dwóch metrów, to laptop niestety takich szans już nie ma. Dlatego właśnie jeżeli zamierzamy kupić dziecku komputer, to lepiej wybrać opcję stacjonarną.

prezenty (pixabay.com)

Rower, rolki a może hulajnoga?

Wiele osób śmieje się że dzieci na komunię dostają w prezencie rower. W zasadzie to nie ma z czego się śmiać bo jest to bardzo trafiony prezent. W każdym razie nie zmusza dziecka do siedzenia i ciągłego patrzenia w ekran. Rower to przede wszystkim źródło dobrej i aktywnej rozrywki. Poza tym kupiony rower nie musi być rzucony w kąt po pierwszym roku, ponieważ może zostać na kilka najbliższych lat. Alternatywą dla roweru może być równie ciekawa hulajnoga. Hulajnogi micro RowerTour.com to jedne z najlepszych na rynku. Taka hulajnoga zawsze będzie pewna i przede wszystkim bezpieczna. Tanie odpowiedniki zawsze mogą się uszkodzić w nieodpowiednim momencie powodując niebezpieczeństwo. Równie ciekawym pomysłem będą rolki, które także zmuszają dziecko do aktywnego wypoczynku. Problemem może być tylko fakt, że stopy bardzo szybko rosną w tym wieku i rolki już po roku mogą okazać się za małe.