Jak zorganizować dobrą wycieczkę rowerową?

Wycieczki rowerowe to jeden z lepszych sposobów na wolny czas. Im starsi jesteśmy tym trudniej o taką wycieczkę, bo każdy ma własne sprawy i obowiązki. Najważniejsza jest organizacja, która musi przebiegać w odpowiedni sposób aby nie zniechęcić naszych znajomych. Pomysł na wycieczkę powinien mieć jakieś ciekawe przystanki i co najważniejsze główny cel podróży. Wycieczka nie może być przecież nudna, ani zbyt krótka. W zasadzie to optymalna trasa powinna liczyć około 20 kilometrów, ale może być przecież więcej. Organizując taką wycieczkę powinniśmy przyjąć stanowczą postawę i nie planować przykładowo dwa tygodnie do przodu. Im dłuższy termin oczekiwania, tym więcej osób może się rozmyślić.

Sprawny rower

Jednym z ważniejszych warunków takiej wycieczki rowerowej będzie niewątpliwie sprawny rower. O to wcale nie jest łatwo zadbać, zwłaszcza gdy korzystamy z roweru niezbyt często. Co innego jak aktywnie spędzamy czas na rowerze, ale większość z nas jeździ okazjonalnie. Dlatego właśnie rower trzeba przygotować do takiej wycieczki, bo przecież nie może nas zawieść. Będzie to wyglądało jak mała akcja serwisowa. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że niektóre części będą niestety do wymiany, a to nie są wcale małe pieniądze. Kluczowy będzie napęd czyli łańcuch. Łańcuch do roweru RowerTour należy odpowiednio nasmarować, żeby pracował jak należy i nie spadał podczas jazdy. Każdy już się spotkał ze spadającym łańcuchem i wie jak jest ciężko go wyciągnąć, a później nałożyć.

wycieczka rowerowa (pixabay.com)

Nad wodę

Jak już było wspomniane, wycieczkę rowerową najlepiej poprowadzić w jakieś ciekawe miejsce. Jako że tego typu wyprawy odbywają się z reguły w lato to najlepszym wyborem będzie podróż nad jakiś zbiornik wodny. W zasadzie to nie ma lepszego pomysłu, ponieważ każdy po wyczerpującej podróży chciałby się schłodzić w wodzie. Taki pomysł wiąże przyjemne z pożytecznym, ponieważ sama jazda wpływa korzystnie na naszą kondycję, a później czeka nas zasłużony odpoczynek na sztucznej plaży. Bardzo ważne jest aby w takie dni pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. W normalny dzień człowiek powinien spożywać około 1,5l wody z różnych źródeł, ale podczas upałów i takiego wysiłku fizycznego nasze zapotrzebowanie rośnie. Dlatego właśnie nie można zapomnieć o zabraniu co najmniej dwóch litrów wody. Ważny także będzie krem do opalania, ponieważ już podczas samej wycieczki może nas solidnie spalić słońce.