W jaki sposób można zabezpieczyć swój rower?

Rowery są dla nas tak cenne jak samochody, telefony i wszystko inne, co jest trochę warte. Koszt nowego roweru to nieraz kilka tysięcy złotych, a znajdą się modele nawet po 10 tysięcy. To profesjonalny sprzęt, który nie zawiedzie nas przez najbliższe kilka lat. Rowerem możemy szybko podjechać do sklepu, do pracy, czy jechać na wycieczkę. Problem tylko w tym, gdzie go zostawiamy. Zakładając, że daliśmy za rower co najmniej dwa tysiące złotych, to tak naprawdę niezwykle łatwo te dwa tysiące zabrać. Rower można przecież wziąć pod pachę i wynieść nawet z budynku. Poza tym nie potrzeba żadnego kluczyka by odjechać i tak naprawdę to może go zabrać każda osoba. Nikt nawet nie zwróci uwagę, że rower jest kradziony bo nie ustali tego żaden losowy przechodzień.

Nadajnik GPS

Jednym z bardziej nowoczesnych zabezpieczeń jest umieszczenie nadajnika GPS gdzieś w ramie roweru. Producenci rowerów umieszczają je w takich miejscach, gdzie nawet doskonały złodziej nie będzie miał dostępu. W ten sposób zawsze możemy sprawdzić lokalizację naszego roweru. Umożliwi nam to raczej aplikacja stworzona poprzez firmę, która nam ten rower sprzedała. Jeżeli nie będziemy posiadać aplikacji, to zawsze znajdzie się jakaś prosta, która nawiąże kontakt z nadajnikiem GPS. Warunkiem jest tylko zaprogramowanie jej jeszcze na długo przed możliwą kradzieżą. W ten sposób co roku znajduje się mnóstwo skradzionych rowerów, a złodzieje są na bieżąco karani za swój czyn.

zabezpieczony rower na parkingu dla rowerów (pixabay.com)

Stalowe linki i łańcuchy

Najpopularniejszym zabezpieczeniem rowerowym jest łańcuch lub linka, którą zapinamy koło lub ramę do jakiegoś obiektu. Najczęściej przypinamy rower do barierki na drodze, znaku, słupa czy chociażby specjalnego parkingu dla rowerów. Linka ta powinna być wystarczająco wytrzymała aby jej nie zerwać. Takie zabezpieczenia możemy znaleźć pod adresem: https://www.rowertour.com/zapiecia-rowerowe. Kupując linkę zabezpieczającą musimy zwrócić uwagę na tworzywo z którego jest zrobiona. Stalowe linki potrafią być tak twarde, że tylko przy użyciu specjalistycznych narzędzi będzie możliwe jej przecięcie. Posiadając rower, którego wartość jest naprawdę wysoka, warto zapewnić sobie chociażby jedną taką stalową linkę otwieraną na kluczyk.