Gdzie najlepiej przechowywać pieniądze?

Pieniądze od zawsze są naszym problemem. Gdy ich mamy za mało to jest problem, a gdy mamy ich naprawdę dużo, to też jest problem. Mając dużą ilość pieniędzy zaczynamy się martwić, bo prawda jest taka, że nie chcielibyśmy ich szybko stracić. Każdy rozsądny człowiek nie wydaje zbyt wielu pieniędzy, nawet jak jest bogaty. Olbrzymim błędem jest noszenie dużej ilości gotówki w portfelu. Ryzykujemy wtedy naprawdę wiele, bo utrata portfela będzie wiązała się ze straceniem całej gotówki. Bezpieczniej jest przechowywać maksymalnie kilkaset złotych w portfelu, lub po prostu kartę bankową. Kartę zawsze można zastrzec w przypadku kradzieży i stanie się ona bezużyteczna dla złodzieja.

Konta bankowe

Wielu z nas przechowuje pieniądze na lokatach bankowych i uznaje że jest to bezpieczne wyjście. Dodatkowo na lokacie bankowej można jeszcze zarobić, ale nie są to duże pieniądze. W każdym razie banki są na ogół bezpieczne, ale nie warto im ufać na dużo wyższe kwoty. Jeżeli mamy przykładowo kilkaset tysięcy złotych, to lepiej je odłożyć na kilku kontach. Banki mają to do siebie, że któregoś dnia mogą upaść, a my wtedy stracimy dostęp do naszych pieniędzy. Zamiast martwić się takim obrotem wydarzeń, lepiej jest zainwestować pieniądze w złoto. Sztabki złota nie tracą na wartości i są idealnym pomysłem do przechowywania dużej ilości pieniędzy. W przypadku gdy chcemy właśnie zaoszczędzić pieniądze na kilka lat do przodu, to właśnie sztabki będą sensownym wyjściem.

sejf to bezpieczne miejsce dla pieniędzy (pixabay.com)

Pieniądze w domu

Przetrzymywanie dużych ilości pieniędzy w domu też na ogół nie jest bezpieczne, zwłaszcza gdy ktoś z zewnątrz o tym wie. Jednak jest całkiem bezpieczny pomysł na przechowywanie pieniędzy w warunkach domowych. Sejf domowy sejfnet.pl to doskonałe miejsce dla pieniędzy i dokumentów, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. W sejfie można przetrzymywać dowolną ilość pieniędzy, tylko ważne aby nikomu się tym nie chwalić. Sejf to najlepszy kompromis, bo mamy fizycznie pieniądze w domu i nie musimy się martwić tym, że ktoś może zagarnąć nasz majątek. Wtedy już odpowiadamy sami za to, co mamy schowane. Plusem może okazać się fakt, że istnieją obecnie sejfy ognioodporne, które potrafią wytrzymać nawet pożar przez 120 minut. To wystarczająco długo aby uratować nasz dobytek z opresji.