Rozpad małżeństwa, czyli rozwód z orzeczeniem o winie

W dzisiejszych czasach rozwody są znacznie częstsze niż miało to miejsce jeszcze przed laty. Dzieje się tak głównie za sprawą tego, że ludzie nie starają się naprawiać tego co jest między nimi. Wiele osób zwyczajnie nie jest ze sobą tak zżytych, ponieważ często porozumiewamy się nie twarzą w twarz, ale na przykład za pośrednictwem telefonu komórkowego czy też internetu. To zabija bliskość w związku i powoduje, że ludzie są dla siebie niejako obcy. Jeżeli chcemy, aby nasz związek rozkwitał to jak najbardziej będziemy mieli taką możliwość. Będziemy musieli jednak pielęgnować go przez cały czas – również wtedy, gdy będziemy już kilka lat po ślubie. Wiele osób popełnia taki błąd, ze po ślubie przestaje się starać. Jeżeli tak się stanie to nie dziwmy się, że coś między małżonkami staje się nie takie jak być powinno. O uczucie trzeba dbać i je pielęgnować przez resztę życia.

Rozwód

Co innego w przypadku, gdy rozwód spowodowany jest z winy jednego z małżonków. Co rusz można spotkać się z sytuacjami, że jedna osoba ze związku była bita czy też znęcano się nad nią psychicznie. Jest to dość poważny problem, który właściwie jest niewybaczalny. Jeżeli coś takiego się stanie to najpewniej zakończy się właśnie zakończeniem małżeństwa. Powinniśmy jeszcze pamiętać o tym, że wiele osób nie decyduje się na rozwód jedynie z tego powodu, że w związku są dzieci. Nie jest to jednak zbyt przekonywający argument. Nie możemy patrzyć tylko na dobry innych osób, ale my również musimy się uwolnić od osoby, która niszczy nam życie. O wiele lepsze dla dzieci będzie, gdy rodzice będą rozwiedzeni niż gdyby musiały patrzeć na takie bestialskie zachowanie. Coś takiego może spowodować poważne urazy psychiczne na resztę życia.

Każdy człowiek jest równy wobec prawa (sxc.hu)

Każdy człowiek jest równy wobec prawa (sxc.hu)

Kłótnia

Może się tak zdarzyć, że jedna osoba będzie chciał rozwodu, ale druga nie będzie chciała na to pozwolić. W takim przypadku sprawa będzie musiała zostać skierowana do sądu, gdzie zostanie podjęta decyzja o tym czy małżeństwo zostanie rozwiązane czy też nie. Ważną rzeczą jest również orzeczenie o winie. Warto będzie skorzystać z pomocy, którą oferuje adwokat rozwody Warszawa. Jeżeli sąd uzna, że do rozpadu małżeństwa doszło w wypadku popełnienia błędu z jednej tylko strony to może uznać, że taka osoba jest temu winna. W takim przypadku np. sprawa opieki nad dziećmi będzie rozpatrywana na korzyść osoby pokrzywdzonej. Takie rzeczy są naprawdę ważne i musimy o tym wiedzieć.