Małżeństwo i pozew rozwodowy

W dzisiejszych czasach bardzo wiele małżeństw ulega rozpadowi. Jest to spowodowane głównie stylem życia, który tak powszechnie praktykujemy. Nie przejmujemy się wartościami, ale staramy się żyć w taki sposób jakby ten dzień był dla nas ostatni. Nie zżywamy się z danymi osobami i zupełnie pochłaniamy się innymi rzeczami. To nie pozwala na budowanie zażyłych stosunków jak nasi rodzice czy dziadkowie. W dawnych czasach rozwodów było zdecydowanie mniej. Jedynie w patologicznych rodzinach dochodziło do tego, że któryś z małżonków decydował się na odejście. Dzisiaj wiele osób rozstaje się bez konkretnych powodów – po prostu każdy idzie w swoją stronę. Nie jest to najlepsze podejście, ponieważ powoduje, że instytucja małżeństwa traci na znaczeniu. Głównie w oczach młodych osób przed którymi jeszcze będzie leżała decyzja o tym czy brać ślub czy też nie. Jeżeli widzą oni, że jest to coś tak mało trwałego to zwyczajnie nie będą chcieli się z kimś związywać, aby nie zakończyło się to w taki sposób jakby tego nie chcieli.

Małżeństwo

Nie można jednak zakładać, że każde małżeństwo się rozpadnie. Większość osób przystępuje do tego sakramentu nie dlatego, że tak trzeba, ale temu że pojawiło się jakieś uczucie. Powinniśmy o nie pielęgnować i nigdy nie dawać za wygraną. Jeżeli po ślubie przestajemy się starać to jest to dla nas dość poważny problem, który może zakończyć się rozpadem małżeństwa. Najgorsze są jednak przydatki patologicznych rodzin, gdzie dochodzi do przemocy fizycznej oraz psychicznej. W takim przypadku zakończenie małżeństwa powinno odbyć się jak najszybciej – nie możemy pozwolić osobie na to, że nasze życie zostanie zmarnowane u boku osoby, która nas nie docenia i nie szanuje.

Koniec małżeństwa to częsty problem współczesnych par (sxc.hu)

Koniec małżeństwa to częsty problem współczesnych par (sxc.hu)

Rozwód

Często pojawia się argument, że jeżeli w rodzinie są dzieci to nie wolno rozbijać takiego małżeństwa, ponieważ cierpieć będą na tym właśnie najmłodsi, którzy nie mają przecież zbyt wiele wspólnego z tą całą sytuacją. Nie możemy jednak poświęcać się innym osobom i musimy zadbać tylko o siebie. Jeżeli coś takiego będzie miało miejsce to konieczny jest pozew o rozwód Wrocław. Jest to najlepszy sposób na to, aby rozwiązać małżeństwo np. z orzeczeniem o winie. W ten sposób można starać się również o alimenty oraz o opiekę nad dziećmi. Warto jest pomyśleć też czasem tylko o sobie.