Napędy do bram garażowych i wjazdowych

W naszym życiu zdarza się bardzo wiele takich sytuacji, które są z pozoru normalne, ale tak naprawdę powodują one u nas narastającą frustrację. Tak jest na przykład podczas wyjeżdżania samochodem z terenu naszej posesji. Jest to dla nas coś powszedniego, ale jednak jeżeli musimy za każdym razem ręcznie otwierać bramy i później je zamykać to jest to coś uciążliwego i wolelibyśmy uniknąć takiej czynności. Jest to możliwe jedynie wtedy jeżeli będziemy chcieli zainwestować całkiem sporo w rozbudowę naszego domu. W ten sposób uda się nam pozbyć tego problemu i sprawić, że poranki będą znacznie mniej irytujące niż miało to miejsce do tej pory. Jedną z takich rzeczy są automatyczne bramy, które jesteśmy w stanie zamykać i otwierać jedynie za pomocą pilota oraz sygnału radiowego. Jest to dla nas rzeczą ogromnie ważną, o której zawsze powinniśmy pamiętać, bo nigdy nie wiemy kiedy podejmiemy decyzję o zamontowaniu czegoś podobnego w naszym domu.

Napędy do bram

Najważniejszym elementem takiego systemu są napędy do bram. Jest to urządzenie, które w dużej mierze składa się z siłownika, który odpowiedzialny jest za ruch skrzydła bramy. Na dodatek znajdują się tam odbiorniki radiowe, które odbierają sygnał z pilota oraz sterują ruchem. Ponadto powinniśmy wiedzieć, że w takich bramach zamontowanych jest wiele różnego rodzaju systemów ochronnych. Są to czujniki, które pozwalają między innymi na wykrycie ruchu jakichś ludzi, co uniemożliwia zamknięcie się bramy w momencie, gdy jakaś osoba będzie stała na trasie kolizyjnej. Jest to dla nas naprawdę ważną rzeczą, o której zawsze powinniśmy pamiętać. Nie musimy się bać stosować takich bram w swoim domu, ponieważ nie są one zagrożeniem ani dla dzieci ani też dla zwierząt domowych, które bawią się w ogrodzie.

Napędy do bram (sxc.hu)

Napędy do bram (sxc.hu)

Jak to działa?

Na jakiej zasadzie działają takie bramy? Jest to bardzo proste. Wykorzystują one siłowniki elektryczne, które poruszają bramą, gdy otrzymają one stosowny sygnał. W przypadku jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie zasilania to możliwe jest otworzenie takiej bramy za pomocą specjalnego klucza. W takim przypadku mechanizm jest odblokowywany i można swobodnie rozsuwać czy zasuwać bramy. Pamiętajmy jednak, aby później znowu zabezpieczyć mechanizm – aby nikt nieupoważniony nie był w stanie przedostać się do środka. Prawidłowo użytkowane bramy to dobre zabezpieczenie przed włamywaczami, ponieważ są one trudniejsze do przejścia niż te z normalnym zamkiem.