Życie przeszłością

Każda epoka w dziejach ludzkości wiąże się z określonym stylem, jaki w niej panuje. Dla przykładu – barok to okres przepychu, a czasy wojenne – przynajmniej w Polsce – to moment tak zwanej niewymuszonej elegancji.


Kiedyś i dziś

zdjęcie ze ślubu (sxc.hu)

zdjęcie ze ślubu (sxc.hu)

Ciekawie jest przypomnieć sobie, jak wyglądały kobiety w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku. Proste sukienki i spódnice, aksamitne koszule i nienachalne akcesoria to tylko kilka z elementów codziennego looku wielkomiejskich kobiet z sprzed lat.
Zupełnie inaczej wyglądają także mieszkania i ulice. Czasy przedwojenne to przede wszystkim przepięknie zdobione meble ze starego drewna, wysokie sufity oraz piękne, zadbane kamienice.

Chociaż współczesność oferuje nam różnorodność zarówno w sprawach mody jak i architektury i wystroju wnętrz, wielu uważa, że konkretne style są nie do podrobienia. Coś w tym jest, gdyż większości projektantów nie udaje się w stu procentach skopiować tego, co dziś nazywamy vintage. Prawda jest taka, że rzeczy z innych epok kryją w sobie pewną historię, której niestety brakuje coraz to nowszym replikom. Polecamy http://fincomfort.com.pl/

Zwolennicy modernizmu

Istnieje także dosyć duża grupa osób, która otwarcie mówi, że nie przepada za „starociami”. Wolą oni modernistyczne aranżacje czy stylizacje. Często nie rozumieją nawet od czego dany przedmiot służy, bądź jak coś się nazywa, jednak ich zdaniem – w tym tkwi cały urok. Oryginalność to klucz do doskonałości.

Podsumowując, XXI wiek to miejsce zarówno dla tych, którzy w pewien sposób żyją zamierzchłymi czasami, jak i dla tych, którzy swoimi myślami wybiegają w przyszłość, tym samym – zapominając o tym co było i … jest.